Trnavské rybníky
reklama

Ružomberku to proti Trnave stále ide, Gašparíka potešil Djurič

ŠPORT - Futbal - Spartak | 25.9.2023, 09.59, Ján Král

Trnava v tejto sezóne inkasuje rýchle góly po nástupe na druhý polčas, potvrdilo sa to aj v dueli s Ružomberkom.

Ružomberku to proti Trnave stále ide, Gašparíka potešil Djurič

Andrej Djurič sa ukazuje ako veľmi dobrá posila. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak Trnava pod vedením trénera Michala Gašparíka ešte Ružomberok neporazil. Trnavský kouč prevzal mužstvo v januári 2021 a hoci s ním dosahuje veľmi solídne výsledky, Liptáci sú pre jeho tím akoby zakliati.

 

Andeli ich v lige nezdolali ani na siedmy pokus. V nedeľu sa na Štadióne Antona Malatinského body delili po remíze 2:2.


„Asi nám duely so spartakovcami vyhovujú. Nie sú to ľahké zápasy, stoja veľa síl, hlavne v Trnave to býva ťažké, ale vieme si počkať na svoju príležitosť a využiť ju. Boli sme efektívni, tešíme sa,“ vravel po zápase krídelník Ružomberka Samuel Šefčík.

ŠUPA technika
reklama


Prvý gól svojho tímu dal, na druhý prihral Gerecovi. „Treba povedať, že súper mal viac z hry, ale v prvom polčase sme boli aj my herne tiež celkom fajn, akurát sme sa nedostávali do pokutového územia. Po zmene strán to bolo paradoxne tak, že nás zatlačili, ale my sme z brejkov vedeli udrieť,“ pokračoval Šefčík. 


Spartak mal väčšinu duelu hernú prevahu, zreteľnú najmä v druhom dejstve, opäť sa však nevyhol svojej „bolesti“, ktorá ho sprevádza v mnohých stretnutiach tejto sezóny, keď inkasuje rýchly gól po zmene strán.


„Povedali sme si, že sa v šatni o tom radšej už ani nebudeme baviť. Ani slovo o tom nepadlo. A padol gól...“ povzdychol si kapitán Spartaka Martin Mikovič.


„Stratili sme doma dva body, Ružomberok sme v podstate do ničoho nepustili a dostali sme dva góly.  Prvý zo šatne, naša klasika... Druhý prišiel v našej asi najlepšej pasáži, keď sme súpera otvárali vzadu, no prišla strata pri prechode do útoku, nahrali sme im. Za výkon sa nemáme prečo hanbiť, ale bodová strata nás mrzí,“ dodal.

 


Tréner Michal Gašparík nad inkasovaným gólom po zmene strán už len bezradne krčil plecami. 


„Fakt neviem, čo s tým. Bavili sme sa o tom, povedali sme si, čo by sme mali dodržiavať, keď vyjdeme na druhý polčas. Dokonca sme sa dohodli, že už to cez polčas nebudem prízvukovať, aby som to neprivolával, ani hráči to už nechcú mať v hlavách. Aj tak sme znova inkasovali,“ vravel Gašparík.

 

Andrej Djurič. Foto: Peter Kollár

 


Z remízy bol sklamaný, potešili ho aspoň dve nedávne posily. Michal Ďuriš na prvý gól prihral Danielovi, druhý po Oforiho centri sám exportne strelil, keď si loptu prebral na prsiach a pohotovo ju napálil do siete.

 

Výborný výkon podal v zadných radoch debutant Andrej Djurič. Mladý stopér, ktorý je v Trnave na hosťovaní z CZ Belehrad, sa ukázal ako spoľahlivá voľba.


„Rozmýšľam, či bol niekto lepší na ihrisku ako on. Možno Ďuriš si za gól zaslúži pochvalu. Djurič však bol asi najlepší. Výborne a tvrdo hral v defenzíve, povyhrával väčšinu hlavičiek, často ešte dokázal zatvárať priestor na druhej strane za Štetinu. Je pohyblivý, pôsobí sebavedomo a futbalovo, dobre sa na neho pozerá. Hovoril som to už pri jeho angažovaní, že to bude pravdepodobne hráč európskych kvalít. Vo svojom veku 20 rokov je už v srbskej dvadsaťjednotke, čo ho predurčuje k tomu, že keď bude na sebe pracovať a bude sa mu vo futbale dariť, mal by mať dobrú kariéru a presadiť sa v lepších ligách ako je slovenská,“ poznamenal trnavský kouč.

 


Jeho ružomberský kolega Peter Tomko bol spokojný nielen s hrou mužstva ale aj s výsledkom.

 

„Trnava nás v závere svojou kvalitou pritlačila, s pokorou berieme bod. Chalanom môžem iba pogratulovať, odviedli maximum proti kvalitnému súperovi,“ vyjadril sa Tomko.


Spartak pokračuje v nabitom programe, už v stredu privíta v dohrávke tretieho kola Košice. Duel bude mať výkop 27. septembra o 20:30.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 3
reklama
Cisárky Sereď
reklama