Trnavské rybníky
reklama

ARTA, Irma, kostoly: Deň architektúry využijú v Piešťanoch na ukážku objektov

AKTUALITY - Piešťany | 25.9.2023, 10.49, prispievatelia

Počas akcie predstavia Artu, liečebný dom Irma, ale aj moderný Kostol sv. Cyrila a Metoda.

ARTA, Irma, kostoly: Deň architektúry využijú v Piešťanoch na ukážku objektov

Priestory otvorí aj ARTA. Foto: denarchitektury.cz

reklama

 

Piešťany sa v sobotu 30. septembra zapoja do aktivít festivalu Deň architektúry, ktorý sa koná mnohých mestách na Slovensku a v Českej republike.

 

V programe je komentovaná prehliadka kultúrno-kreatívneho centra ARTA, cyklovychádzka po zaujímavých objektoch Piešťan, či premietanie filmu s diskusiou o mestotvorbe.

 

Komentovaná prehliadka ARTY bude o 10:30. Názov terajšieho kultúrno-kreatívneho centra odkazuje na továreň, ktorá tam fungovala v medzivojnovom období a v ktorej sa vyrábala čokoláda a cukrovinky.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

Cyklistická prehliadka Piešťan s architektkami Evou Rohoňovou a Líviou Gažovou sa začne o 14:00 pri ikonickej soche barlolámača na priečelí Kolonádového mosta.

 

Záujemcovia o architektúru si pozrú nezvyčajnú konštrukciu liečebného domu Irma, ktorej kupola spočíva na dubových koloch, ďalej evanjelický kostol, ale aj moderný kostol sv. Cyrila a Metoda.

 

Poslednou aktivitou Dňa architektúry v Piešťanoch bude o 19:00 v kultúrno-kreatívnom centre ARTA premietanie filmu Najlepšie miesto na svete a následná diskusia.

 

Festival Deň architektúry, ktorý sa tento rok uskutoční od 29. septembra do 5. októbra, opäť pozve na stovky podujatí po celom Slovensku a Českej republike.

 

Pre tohtoročný trinásty ročník festivalu v Českej republike a dvanásty ročník na Slovensku si organizátori zvolili motto Objav konštrukcie! a program sa zameria na výnimočné konštrukčné riešenia nielen s ohľadom na vzhľad stavieb.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov na SR
reklama
Cisárky Sereď
reklama