Trnavské rybníky
reklama

Futbalový sviatok v Siladiciach: V utorok v pohári hostia ligovú Skalicu

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 25.9.2023, 14.44, Ján Král

Medzi tímami je rozdiel siedmich súťaží.

Futbalový sviatok v Siladiciach: V utorok v pohári hostia ligovú Skalicu

Takto sa Siladičania tešili z triumfu v Bestrent Cup-e, ktorý ich katapultoval do Slovnaft Cup-u. Finále sa hralo na štadióne v Trnave. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

V Siladiciach sa schyľuje k veľkému futbalovému sviatku. Klub z obce, ktorá má podľa posledného oficiálneho sčítania 676 obyvateľov, vyzve v utorok v treťom kole slovenského pohára Skalicu


TJ Družstevník hrá siedmu ligu (najvyššiu súťaž Oblastného futbalového zväzu Trnava), kde mu patrí aktuálne tretia priečka tabuľky.

 

Skalica hrá Niké ligu, o tom, ako sú rozdané postupové karty sa teda netreba baviť. Čokoľvek iné okrem víťazstva Záhorákov by bol šok.

ŠUPA technika
reklama


„Jeden kamarát, ktorý hráva ligu, mi volal a vravel v rámci zábavy, že nech sa nebojíme, že sú hrateľní...“ smeje sa útočník Siladíc František Lančarič


„V úvode sezóny sme mali dobrú formu, všetci boli fit, aj preto sme dokázali prejsť cez Dubnicu. Sila Skalice je neporovnateľná, nemáme veľké možnosti stíhať ich tempu, budeme radi, ak to neskončí dvojciferným rozdielom,“ pridal už vážnejšie.


Siladice sa kvalifikovali do Slovnaft Cup-u vďaka triumfu v oblastnej pohárovej súťaži Bestrent Cup. Doposiaľ vyradili Veľké Zálužie, prekvapujúco aj spomínanú treťoligovú Dubnicu, následne Zbehy a teraz sa postavia ligistovi.


„Bude to oslava futbalu, počasie by malo byť príjemné, verím, že sa príde pozrieť veľa ľudí. Celá obec tým žije, nič iné také masové v Siladiciach v podstate nie je, takže prídu aj ženy a deti a verím, že budú mať pekný zážitok,“ dodal Lančarič.


V areáli siladického štadióna bude živo. Hrať bude ľudová muzika, predávať sa majú rôzne chutné špeciality.


„Chceme to poňať spôsobom, aby sa aj Skaličania u nás citili dobre, chceme ich pohostiť, ide nám o propagáciu futbalu,“ povedal hrajúci tréner Siladíc Peter Varga.


„Pre nás je to v podstate vrchol pohárovej súťaže, vieme, kde máme limity. Na zväz sme preto poslali žiadosť, či by nám nemohli poslať už teraz polovicu prémií za účasť vo finále, ktorým pre nás tento zápas bude,“ zasmial sa Varga.


Duel sa mal pôvodne hrať v stredu, nakoľko však Skaličania hrajú ligový duel 9. kola v Žiline už v piatok, prišlo k preloženiu súboja na utorok 26. septembra. Výkop bude o 16:00.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama