Trnavské rybníky
reklama

V Hlohovci otvorili mestské jasle, investíciu financovali najmä z eurofondov

AKTUALITY - Hlohovec | 25.9.2023, 15.45, prispievatelia

Mestské jasle budú v prevádzke od 2. októbra.

V Hlohovci otvorili mestské jasle, investíciu financovali najmä z eurofondov

Nové mestské jasle v Hlohovci. Foto: Pavol Machovič

reklama

 

Mesto Hlohovec bude po troch desaťročiach opäť prevádzkovať mestské jasle. Vznikli rekonštrukciou staršej budovy, v ktorej už v minulosti jasle boli.

 

Samospráva do obnovy zanedbanej budovy investovala 600-tisíc eur, viac ako 500-tisíc získala z eurofondov. V dvoch pavilónoch je priestor pre 20 detí do troch rokov.

 

„Mestské jasle sú novou sociálnou službou pre rodiny z Hlohovca, ale aj okolia. Budeme prijímať deti od jedného do troch rokov, prednostne deti študujúcich alebo pracujúcich rodičov. Táto sociálna služba nie je dotovaná štátom,“ povedala Ľubomíra Bečarovičová z Mestského úradu v Hlohovci.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

Rodičia tak budú musieť prispievať na prevádzku jaslí 300 eur mesačne a platiť budú aj stravu. Mestské jasle budú v prevádzke od 2. októbra, rodičia zatiaľ prihlásili menej ako 10 detí.

 

Aj keď prevádzková doba je predbežne stanovená od 6:30 do 16:30, personál sa podľa vedúcej jaslí Henriety Štefekovej bude snažiť čo najviac prispôsobiť požiadavkám a potrebám rodičov.

 

Nové mestské jasle slávnostné otvorili primátor Hlohovca Ivan Baranovič s podpredsedom Trnavského samosprávneho kraja Patrikom Voltmannom.

 

 

Primátor Hlohovca Ivan Baranovič pri slávnostnom otvorení mestských jaslí podotkol, že to bol „ťažký pôrod“. Jasle mali byť k dispozícii už dávnejšie, mestský úrad však verejné obstarávanie opakoval trikrát.

 

Prvé dve verejné obstarávania mali svojich víťazov, tí ale od zmlúv pre zvýšenie cien tovarov a služieb odstúpili.

 

Jasle na Ulici R. Dilonga sú umiestnené v peknom prostredí, ich budova koncom minulého storočia slúžila najmenším deťom.

 

Neskôr bol objekt prenajímaný pre rôzne účely, v ostatných rokoch bol pre zlý technický stav nevyužívaný.

 

 

Ďalšia fotogaléria z jaslí

 

 

 

text: SITA

foto: Pavol Machovič

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama
Cisárky Sereď
reklama