Trnavské rybníky
reklama

Spartak angažoval brankára Šullu, Gašparík pochválil Azanga i Ďuriša

ŠPORT - Futbal - Spartak | 28.9.2023, 06.00, Ján Král

S Azangom mal Gašparík osobný rozhovor, hráč tvrdil, že je v gólovej forme. Svoje slová proti Košiciam potvrdil.

Spartak angažoval brankára Šullu, Gašparík pochválil Azanga i Ďuriša

Philip Azango strieľa gól do siete Košíc. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak Trnava v závere septembra ešte posilnil hráčsky káder. Do klubu prichádza 32-ročný  slovenský brankár Michal Šulla, ktorý naposledy pôsobil v bratislavskom Slovane. Predtým chytal za Myjavu a Senicu.


U belasých mu v lete skončila zmluva a odvtedy je bez klubu, andeli po ňom teda mohli siahnuť ako po voľnom hráčovi so statusom amatéra.


V lete bol na skusoch v Michalovciach, k dohode napokon neprišlo. V Trnave sa dohodol na zmluve do konca kalendárneho roka.

ŠUPA technika
reklama


Červeno-čierni jeho angažovaním reagujú na zranenia brankárov Ľuboša Kamenára a Dobrivoja Rusova, ktorí budú dlhšie mimo hry. 


Trénerom totiž aktuálne zostali k dispozícii len Dominik Takáč a Martin Vantruba, na hosťovaní v Malženiciach, ktoré sú farmou Spartaka, je mladík Patrik Vasiľ.


Šullu oficiálne predstavili jeho novým spoluhráčom v kabíne Spartaka po stredajšom zápase s Košicami, v ktorom Trnavčania zvíťazili presvedčivo 3:0.

 

Michal Šulla ešte ako brankár Slovana. Na konte má aj dva reprezentačné štarty za áčko a mnohé ďalšie za dvadsaťjednotku. Foto: Juraj Cisár

 

 

Vynútená rotácia zostavy vyšla

Medzi troma žrďami v domácom drese stál Vantruba, ktorý dostal v rámci rotácie zostavy prednosť pred Takáčom. Tréner Michal Gašparík upustil aj od tradičného rozostavenia a postavil základnú jedenástku vo formácii 3-5-2.


"Zostavu sme skladali vzhľadom na to, že po repre pauze sme mali päť zápasov a tento týždeň už tri. Niektorí hráči boli v červených číslach, hrozilo, že by mohlo prísť k zraneniam. Nechceli sme riskovať a systémom sme si chceli trošičku uľahčiť, pomôcť si druhým útočníkom a vzadu hrať v trojke alebo päťke. Chalani to zvládli a v druhom polčase sme po nasadení klasických krídel a ofenzívneho Bernáta prešli na naše štandardné 4-3-3. Veľmi nám pomohli striedania, hlavne Azango. Plán nám vyšiel do bodky, chceli sme prerotovať hráčov, pretože únava sa kumuluje," povedal tréner Spartaka Michal Gašparík.

 

V trnavskej zostave pre podvrtnutý členok chýbal stopér Andrej Djurič, pripravený by mal byť na nedeľný duel v Dunajskej Strede. Ako kľúčové sa ukázalo nasadenie Philipa Azanga v 61. minúte, ktorý bol pri druhom i treťom góle andelov.


"Mali sme spoločný rozhovor, vravel mi, že cíti zo mňa, že mu neverím, pretože uprednostňujem Oforiho s Danielom. Je to ťažké, v Trenčíne bol nosným hráčom, tu máme viacero kvalitných hráčov, snažíme sa to rotovať. Keď majú formu Ofori s Danielom, hrajú oni. Phlilip mi však povedal, že sa cíti, že je gólovo vo forme. Potvrdil to proti Košiciam, dal gól a na jeden prihral. Veľmi ma potešilo, že naskočil v tomto štýle," poznamenal Gašparík.

 

Michal Gašparík. Foto: Peter Kollár

 

 

Stará sa o seba a zostáva pokorný

Pochvalu adresoval aj útočníkovi Michalovi Ďurišovi. V jeho prípade zatiaľ platí, čo ligový štart za Spartak, to gól. 


"Prvá vec je, prečo som ho postavil. Keby som dal iných hráčov, možno vyzerajú na ihrisku unavení. On hral s Ludogorcom, Ružomberkom i proti Košiciam a môžem si to v jeho prípade dovoliť, pretože je to veľký profík. Má upravenú stravu, prikláňa sa k vegetariánstvu, stará sa o seba, regeneruje. Je najstarším hráčom v tíme. Nebál som sa ho postaviť, striedali sme ho len preto, aby sme predišli prípadnému zraneniu z preťaženia. Druhá vec je ako pôsobí v kabíne, aký je pokorný, pracovitý a aké výkony podáva. Je to kvalita a veľmi nám pomohol aj v predošlých zápasoch. Zároveň má čísla – gólové aj v asistenciách. Verím, že sa nezasekne, pretože je strašne dôležité, ak máte gólového útočníka vpredu," zhodnotil svoje ostrie na hrote Gašparík.

 

 

 

Košické povzdychy

Kým lodivod Spartaka bol právom spokojný, v košickom tábore zavládlo po prehre rozdielom triedy sklamanie.


"Prehrali sme asi zaslúžene. Vypracovali sme si pološance, ale nedokázali sme sa dostať do vyloženej príležitosti. Mali sme nejaké strely a zakončenia po štandardkách, Trnava však bola efektívna, mali ďalšie šance, brvno. Nám chýbala kvalita, pokoj a presnosť. Možno sme hrali trochu lepšie ako s Trenčínom, v konečnom dôsledku to ale nič neprinieslo. Body nemáme a dostali sme tri góly. Musíme sa zlepšiť asi vo všetkom," vravel pravý obranca Košíc Lukáš Fabiš.

 

Michal Ďuriš oslavuje svoj tretí ligový gól za Spartak. "Trnave som prišiel pomôcť. Bolo by fajn, keby mi to ďalej padalo. Chystám sa na každý zápas rovnako, viem, aké ťažké je góly strieľať. Som rád, že mi to tam teraz padá, budem robiť všetko, aby to vydržalo. Od útočníka sa góly čakajú, ale nie je to vždy také jednoduché, ako to vyzerá," uviedol Michal Ďuriš. Foto: Peter Kollár

 


Tréner východniarov Anton Šoltis stále nemôže pre zranenia počítať s viacerými skúsenými hráčmi. I v tom vidí dôvod slabých výsledkov.


"Odišlo nám šesť hráčov základnej zostavy, teraz sa vrátil Faško. Je to strašne veľa. Hráči, ktorí nastupujú, musia pridať. A to nie je jednoduché. Čakáme na vyliečenie futbalistov, ktorí sú pre nás nosní. Bolo to vidno aj v prvých dueloch, akonáhle odíde obrana, vypadnú dvaja kľúčoví stopéri, prejaví sa to. Zatiaľ sa hľadáme, skúšame v zápasoch aj meniť zostavu. Teraz sme boli uvoľnenejší a hernejší, ale stále je to o tom, že dôležitý je výsledok. Musíme pridať, makať, nesťažujeme sa. Chlapci chceli šancu, majú ju, resp. ju musia dostať z objektívnych príčin, len musia pridať a zistiť, kde je liga. Niektorí sú druholigoví, ale povedali sme si, že im dáme šancu, aby sa ukázali v lige. Teraz musia presvedčiť, či majú na ligu alebo nie," dodal Šoltis.


Košice sa v ďalšom ligovom kole pokúsia získať body v Pobrezovej, na Trnavu čaká duel v MOL Arene na Žitnom ostrove s DAC. Obe stretnutia sa budú hrať v nedeľu 1. októbra, na strednom Slovensku o 17:30, na južnom o 18:00.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama