Trnavské rybníky
reklama

Martin Mikovič o umení, Emília Rigová o futbale? Fajront spojí šport a kultúru

AKTUALITY - Trnava | 29.9.2023, 09.07, prispievatelia

Prepájanie kultúry a športu na jednom pódiu sa vracia po letnej pauze. Kultúrne centrum Malý Berlín prinesie už v pondelok 2. októbra ďalšie vydanie svojej talk show Fajront. Moderátor Andrej Zvolenský privíta dvoch hostí – vizuálnu umelkyňu Emíliu Rigovú a kapitána trnavského Spartaka Martina Mikoviča.

Martin Mikovič o umení, Emília Rigová o futbale? Fajront spojí šport a kultúru

Martin Mikovič bude jedným z hostí Fajrontu. Foto: Lukáš Grinaj

reklama

 

Talk show Fajront si od svojho vzniku kladie za cieľ spájať dva svety – svet umenia a kultúry a svet športu. Inak tomu nebude ani tentoraz. Na gauč pre hostí sa tentoraz posadia dvaja rodení Trnavčania.

 

Prvou hostkou bude Emília Rigová, vizuálna umelkyňa, pedagogička, ktorá len o deň neskôr vernisážou otvorí svoju novú výstavu v Čepan Gallery.

 

„Vôbec som nevedela, čo ma čaká a aké pozvanie to vlastne prijímam,“ hovorí so smiechom Emília.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

„Nie je to formát, na aký som pri diskusiách, kde bývam pozvaná, zvyknutá. Verím, že sa zabavím a že sa publikum nebude nudiť. Prinajhoršom všetci zistia, že o futbale nič neviem, okrem toho, že cieľom je dostať loptu do súperovej bránky,“ dodáva.

 

Umelkyňa sa vo svojej tvorbe nevyhýba náročným témam. Tie neobíde ani v pondelok večer, no sama tvrdí, že aj humor je dôležitou súčasťou jej života.

 

„Mám rada dobrú zábavu a rada sa smejem. Pojem ,vážny umelec‘ je nálepka, ktorá je v našom svete skôr klišé. Veď časť spoločnosti v tom má stále jasno a posiela nás k lopatám a ,poriadnej‘ práci,“ pripomína Rigová.

 

Emília Rigová. Foto: Petra Kelement Áčová

 

 

Za športový svet sa tentoraz na pódiu ukáže Martin Mikovič. Kapitán Spartaka Trnava momentálne vedie svoj tím k úspešnej európskej jeseni. Ani ostrieľaný harcovník však nie je v takýchto debatách úplne doma.

 

„Videl som, čo si organizátori vymysleli na nášho trénera, Michala Gašparíka. Nechám sa prekvapiť, čo si pripravili pre mňa,“ prezrádza zvedavý Mikovič.

 

Ani trnavský kapitán nie je v úlohe hosťa zábavnej šou doma, napriek tomu si spôsob, ako ľudí zabaviť, určite nájde. „Nikdy som nebol na žiadnom umeleckom krúžku. To bude zaujímavé – ja mám rozprávať o umení, umelkyňa o futbale… Nejak z toho hádam vykľučkujem,“ smeje sa Martin.

 

Hoci aktuálne humbuk okolo trnavského Spartaka neutícha, Martin Mikovič si myslí, že pondelkový Fajront nebude stratou času pre žiadny z táborov – ani pre oddaných futbalových fanúšikov, ani pre tých, ktorí športu číslo 1 na svete neholdujú:

 

„Futbalu majú ľudia dosť, ale toto bude niečo iné, uvoľnené, ľudia sa dozvedia niečo nové o mne aj o Emílii.“

 

Oboch hostí vyspovedá populárny slovenský moderátor, hlásateľ a komentátor Andrej Zvolenský. Najnovšie vydanie talk show Fajront uvedie kultúrne centrum Malý Berlín na Štefánikovej 4 v prvý októbrový pondelok o 19:00.

 

Lístky za predpredajovú cenu 5 eur sú stále dostupné online, za 8 eur ich kúpite v deň podujatia online alebo na mieste.

 

Mediálnymi partnermi podujatia sú trnavskyhlas.sk, Takurčitee.sk, trnava-live.sk, Trnavské rádio a Trnavsko.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 3
reklama
Cisárky Sereď
reklama