Trnavské rybníky
reklama

Brankárovi Spartaka Rusovovi hrozí tretia operácia: Musím to v sebe spracovať

ŠPORT - Futbal - Spartak | 28.9.2023, 16.06, Ján Král

Andeli preto angažovali v závere septembra Michala Šullu.

Brankárovi Spartaka Rusovovi hrozí tretia operácia: Musím to v sebe spracovať

Dobrivoj Rusov. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Veľmi ťažké časy prežíva brankár Spartaka Dobrivoj Rusov. V roku 2021 si v zápase v Žiline roztrhol krížny väz v kolene, musel podstúpiť operáciu a následne takmer rok trvajúcu pauzu spojenú s rehabilitáciou.

 

Vrátil sa, odchytal jeden zápas, na tréningu si však zranenie obnovil. Nasledovala ďalšia približne ročná pauza, znova rehabilitácie, dril v posilňovni, individuálne tréningy.

 

Vrátil sa a v závere jari, už všetko vyzeralo v poriadku. Naskočil i do ligového zápasu, chytal v príprave, absolvoval tiež štart za druholigovú farmu v Malženiciach. Pred pár dňami mu však koleno opäť začalo zapúchať.

ŠUPA technika
reklama

 

Prvotná diagnóza znie pre tridsaťročného športovca zničujúco. Všetko nasvedčuje tomu, že bude musieť podstúpiť ďalšiu operáciu a s tým spojenú dlhú pauzu.


"Na tréningu ma trochu zabolelo koleno, začalo mi viac opúchať ako obvykle, išiel som na magnetickú rezonanciu v Trnave a doktor Kuchta mi povedal, že väz nie je v poriadku a mám dieru v chrupavke," hovorí Dobrivoj Rusov.


"Čakám ešte na vyjadrenie doktora, ktorý ma v Rakúsku operoval, chcem si vypočuť aj jeho názor. Pravdepodobne tam budem musieť vycestovať, poslal som len záznam z magnetickej rezonancie, budúci týždeň by som mal vedieť, či sa dá s tým niečo robiť. Uvidím, čo bude potom," pridal s ťažkým hlasom.


Ak sa potvrdia obavy, hrozí mu tretia operácia za tri roky, čo môže mať vplyv na jeho futbalovú budúcnosť. Lekári ho upozornili, že koleno bude treba operovať nielen kvôli futbalovému, ale aj bežnému životu.


"Sám som v šoku, nechápem, prečo je to zlé, som z toho celého unavený. Priznám sa, že som teraz ani nešiel medzi chalanov na štadión, potrebujem čas, aby som to v sebe spracoval," povedal.


"Neviem, či nájdem motiváciu, bolo toho už dosť. Dva roky sa trápim, našiel som si doktora s vedomím, že operoval i veľkých hráčov, každý ho chválil. Staral som sa o nohu, rehabilitoval. Viem, že v Trnave mi lekári nepovedali opak toho, čo sa môžem dozvedieť v Rakúsku, čakám však ešte, čo navrhne doktor, ako sa k tomu vyjadrí. Potom si to všetko spojím a rozhodnem sa, čo ďalej."

 

 

Mimo hry je aj Kamenár, angažovali Šullu

Z klubu dostal Dobrivoj Rusov morálnu podporu. "Poznám typy hráčov, ktorí sa možno po jednom – dvoch zraneniach vzdajú, ale myslím si, že to nie je Dobov prípad. Verím, že náročné obdobie zvládne, jeho patálie sa vyriešia odborným zákrokom a ešte sa vráti do bránky. Všetci mu v tom držíme palce," vyjadril sa prezident Spartaka Peter Macho.


Červeno-čiernym vypadol pre zranenie ramena ešte v príprave ďalší brankár Ľuboš Kamenár. Aktuálne tak mali tréneri k dispozícii len dvojicu Dominik Takáč – Martin Vantruba, nakoľko Patrik Vasiľ je na hosťovaní v Malženiciach.

 

I preto reagovali a priviedli Michal Šullu. Bývalý slovenský reprezentant mal po letnom skončení kontraktu v Slovane Bratislava status amatéra a bol voľným hráčom.

 

Michal Šulla bude hráčom Spartaka minimálne do konca roka. Foto: Lukáš Grinaj

 


„Už v lete nám vypadol Ľubo Kamenár, teraz sa Dobovi objavili problémy s tým kolenom, takže sme potrebovali rýchlo zareagovať. Mišo Šulla bol v tejto situácii najschodnejšia alternatíva. Veľmi dobre ho poznám, aj jeho charakterové vlastnosti aj jeho brankárske schopnosti. On sa stotožnil s úlohou, ktorú by tu plnil počas tej polsezóny, na ktorej sme zatiaľ dohodli. Všetko je však otvorené a v zime to môžeme prehodnotiť. Sme radi, že tu je a vystužili sme brankársku sekciu,“ uviedol pre oficiálnu webstránku Spartaka tréner brankárov Pavel Kamesch.


"Prišlo to tak nečakane. Volal mi Pali Kamesch, že má trocha problém s brankármi, že sa mu dvaja zranili a či by som mal záujem prísť pomôcť. Nemal som nad čím rozmýšľať a hneď sme sa dohodli aj s pánom prezidentom. Trocha ma mrzí, že je to na úkor toho, že sa chalani zranili, čo mi je veľmi ľúto. Viem, čím si Dobo prechádza, aj ja som to zažil,“ povedal po spečatení zmluvy s andelmi Michal Šulla, ktorý chytal ligu aj za Senicu a Myjavu.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama