Trnavské rybníky
reklama

Hody budú cez voľby v Jaslovských Bohuniciach, Boleráze, Bíňovciach aj Naháči

AKTUALITY - Región | 29.9.2023, 11.09, prispievatelia

Svätý Michal je častým patrónom kostolov v našom regióne. Len v okrese Trnava je šesť kostolov sv. Michala, niekde však mali hody už minulý víkend.

Hody budú cez voľby v Jaslovských Bohuniciach, Boleráze, Bíňovciach aj Naháči

Kostolov sv. Michala je v okrese Trnava šesť, jeden aj v obci Boleráz. FOTO: Pavol Machovič

reklama

 

Hlavnou témou nadchádzajúceho víkendu budú parlamentné voľby. Niekde však aj taká udalosť, akou sú Michalské hody.

 

Len v okrese Trnava sme narátali šesť kostolov, ktoré sú zasvätené svätému Michalovi, archanjelovi.

 

Hody by tak mali mať počas nadchádzajúceho víkendu v Bíňovciach, Boleráze, Cíferi, Jaslovských Bohuniciach, Naháči a Šúrovciach.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

V Cíferi či v Šúrovciach sa trochu predbehli a hody mali o týždeň skôr, vďaka čomu sa vyhli kolízii s voľbami do Národnej rady SR. Inde budú hody teraz, žiadny problém by s voľbami vzniknúť nemal.

 

V Bíňovciach budú podľa starostu Mariána Nováka voľby v kultúrnom dome a hodové aktivity, vrátane zábavy či kolotočov, na ihrisku. K rušeniu volieb alebo volebnej komisie tak určite nepríde.

 

Podobne to bude aj v obci Boleráz, tam podľa starostu Davida Matulu klasické hodové zábavy už pred rokmi zanikli. 

 

Kostoly sv. Michala majú aj v okrese Hlohovec, konkrétne v okresnom meste a v Dolných Otrokovciach. V Hlohovci bude pri tejto príležitosti tradičný Michalský jarmok.

 

V okrese Piešťany majú Kostol sv. Michala v Dubovanoch, v Piešťanoch je zasa kaplnka zasvätená sv. Michalovi archanjelovi.

 

Svätý Michal je patrónom policajtov, vojakov, lekárnikov, pekárov a viacerých ďalších profesií, ale aj chudobných či zomierajúcich.

 

Futbalové hody v Jaslovských Bohuniciach

Najbližší víkend bude v Jaslovských Bohuniciach nielen volebný a hodový, ale aj futbalový.

 

Už v piatok o 17:00 odohrajú bývalí hráči Jaslovských Bohuníc spomienkový zápas na Celestína Gajarského. Dlhoročný funkcionár klubu, ktorý zanechal v obci i regióne výraznú ľudskú stopu, zomrel v závere roka 2016.


V sobotu bude na štadióne živo od ranných hodín. O 10:00 si zmerajú žiaci Jaslovských Bohuníc sily s rovesníkmi zo Slávie Trnava. O 12:00 vybehnú na trávnik dorastenci v dueli so Špačincami.


Hlavný futbalový chod príde na rad o 14:30, keď sa vo štvrtej lige stretnú Jaslovskobohuničania s ambicióznym Bolerázom. Súčasťou zápasu bude aj tombola.


Zhruba o 16:20 nastúpia domáci oldboys proti družstvu Šport Nedeľa a potom už bude nasledovať oldies disco party, ktorú od 18:00 rozbehne DJ Mathes. 


V nedeľu predpoludním uzavrú futbalový víkend prípravkári (od 10:00) a na pravé poludnie si kategória U15 zahrá proti Zelenču.

 

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Cisárky Sereď
reklama