Trnavské rybníky
reklama

Litrové krígle piva i bavorské špeciality: Golfisti robia v Trnave Októberfest

ŠPORT - Golf | 29.9.2023, 13.08, Ján Král

Stoly si je možné vopred rezervovať.

Litrové krígle piva i bavorské špeciality: Golfisti robia v Trnave Októberfest

Pri Októberfeste nemôže chýbať kvalitné pivo.


Trnavský golfový areál poskytuje nielen možnosť vyskúšať si odpaly a hru na deväťjamkovom ihrisku, stále viac láka aj ponukou miestnej kaviarne.

 

Okrem stáleho menu, keď je po športovom výkone vždy čo zakusnúť, chystajú aj kulinárske akcie. Najbližšou bude Októberfest.


Litrový krídel piva a k tomu typické bavorské špeciality bude možné ochutnať na trnavskom golfe už v piatok a sobotu 6. a 7. októbra od 12:00 do 19:00.


Skúsený kuchár Roman Bachratý, ktorý dlhé roky pracoval v reštauráciach v Rakúsku a Nemecku, bude pripravovať špeciality ako sú bravčové koleno so zemiakovými knedľami, hovädzia roštenka, bavorské špecle so syrom či nátierku zo syra Camembert.

 

Aj takéto dobroty budú mať v ponuke. Foto: pixabay.com

 


Čapovať budú do litrových pohárov 11-stupňový ležiak Hell lager, k dispozícii bude tiež fľaškové pšeničné pivo, taktiež z produkcie remeselného pivovaru Smädná ťava.


"Ľudia sa k nám do areálu naučili chodiť už nielen za športom ale aj za gastronómiou, o čom svedčí aj úspech jarmočnej akcie, ktorú sme u nás mali. Snažíme sa preto priniesť opäť niečo nové, špeciálne. Zároveň využijeme, že naši kuchári majú skúsenosti s bavorskou kuchyňou a pripravia pochúťky tak ako by ich ľudia jedli na Októberfeste v Mníchove," povedal marketingový manažér golfového areálu Jakub Hrušovský.

 

Roman Bachratý bude pripravovať bavorské špeciality.

 


Niektoré tradičné prísady jedál budú z rakúskeho trhu, mäso pochádza od lokálneho dodávateľa z domáceho chovu.


"Jedlo musí byť vždy poctivo pripravené a z kvalitných surovín. Na tom si zakladám. Stačí, aby sa ľudia raz zle najedli a už sa do prevádzky nevrátia. U nás kladieme dôraz na kvalitu. Skôr než niečo sám neochutnám a nechutí mi to, nepripravujem to pre ostatných," poznamenal kuchár Roman Bachratý.

 

Stôl si je možné vopred rezervovať priamo v golfovej kaviarni alebo telefonicky na 0908 719 529. Prísť je možné, samozrejme, aj bez predošlej rezervácie, vzhľadom na prípravu jedál je však optimálne si miesto vopred dohodnúť. 

 

Bavorské špecle so syrom budú tiež v ponuke.

 


Areál je celoročne otvorený pre širokú verejnosť, na svojej si prídu na ihrisku pri terase aj najmenší.


Októberfest na trnavskom golfe však nebude len o jedle a pive. V sobotu 6. októbra od 14:00 organizujú v areáli golfový Texas scramble dvojíc. Prihlásiť sa na turnaj je možné TU.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama