Trnavské rybníky
reklama

V Trnave popri voľbách zbierajú podpisy pod petíciu o parkovaní, niekde je s tým problém

AKTUALITY - Voľby | 30.9.2023, 11.04, prispievatelia

Na niektorých miestach dobrovoľníkov z petičnej iniciatívy volebné komisie vykázali mimo areálu škôl, v ktorých sú volebné miestnosti.

V Trnave popri voľbách zbierajú podpisy pod petíciu o parkovaní, niekde je s tým problém

Pred volebnými miestnosťami na Mozartovej ulici došlo k výmene názorov Martiny Stanovej z Mestského úradu v Trnave a Rudolfom Krajčovičom z petičného výboru. FOTO: Pavol Machovič

reklama

 

Voľby do Národnej rady SR využil v Trnave petičný výbor na zber podpisov pod petíciu za zrušenie terajšej parkovacej politiky v meste.

 

V Trnave je pre parlamentné voľby otvorených 46 volebných miestností, v blízkosti mnohých sú aj zberači podpisov pod petíciu. Na niekoľkých miestach vznikli konflikty medzi volebnými komisiami a dobrovoľníkmi, ktorí zbierajú podpisy.

 

„Okrem prívetivosti sme sa streli aj s tým, že členovia volebných komisií vytláčali našich ľudí z areálov, kde prebiehali aj voľby,“ povedal predseda petičného výboru Rudolf Krajčovič.

Munipolis
reklama

 

Takýto problém vznikol podľa neho pri volebných miestnostiach, ktoré sú v škole na Spartakovskej ulici. K slovnej potýčke Krajčoviča s vedúcou organizačného odboru Mestského úradu v Trnave Martinou Stanovou došlo pred volebnými miestnosťami na Mozartovej ulici.

 

Stanová trvala na tom, aby petičiari nezastavovali ľudí pri príchode do volebných miestností, ale až po tom, ako odvolia, pretože voľby do Národnej rady SR majú prednosť.

 

Krajčovič ju zasa upozornil na to, že nemôže zasahovať do petičného práva občanov.

 

Petičný výbor iniciatívny Dajme stop parkovaciemu teroru chce dosiahnuť vyhlásenie miestneho referenda o parkovacej politike v Trnave.

 

Mestské zastupiteľstvo by podľa zákona o obecnom zriadení muselo referendum vyhlásiť, ak by petíciu podporilo najmenej 30 percent oprávnených voličov, čo je v prípade Trnavy asi 16-tisíc ľudí.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama