Futbal, 8. liga B: V šlágri kola uspeli Brestovany, Moravany dali deväť gólov

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 1.10.2023, 16.29, prispievatelia

V šlágri kola zvíťazili vedúce Brestovany na pôde neďalekých Šúroviec, nachádzajúcich sa na treťom mieste, pomerom 2:1. Do vedenia poslal hostí tesne pred prestávkou Martin Tokoš. Domáci odpovedali v 67. minúte, keď z pokutového kopu vyrovnal Marek Sabo. O cennej výhre Brestovian rozhodol v 74. minúte Vladimír Formanko.

Moravany nakopol k vysokému víťazstvu úvodným gólom zápasu už v piatej minúte Martin Zelenay. Archívne foto: Ján Král

Z presvedčivej výhry 6:1 v Borovciach sa radovali futbalisti Zavara, ktorí si týmto výsledkom upevnili druhú priečku v tabuľke. Hetrikom sa prezentoval Peter Blanárik, dva góly pridal Peter Zošák.

Jednoznačnú výhru 6:0 si pripísali hráči z Dubovian v trápiacich sa Pečeňadoch. Hoci v úvodnom dejstve skórovali iba raz, v druhej 45-minútovke sa ich gólostroj rozbehol naplno a pridali ďalších päť presných zásahov. Dvakrát sa do streleckej listiny zapísal Lukáš Masaryk.

Výsledok kola však dosiahli Moravany nad Váhom, ktoré sfúkli domáce Veselé pomerom 9:1. Do polčasovej prestávky bol stav 1:3, zvyšných 6 gólov hostí padlo v druhej časti hry. Čistý hetrik dosiahol Milan Klasovitý, dve trefy pridal Dávid Miškech.

Jediná remíza v deviatom kole 8. ligy B sa zrodila v Trakoviciach, kam pricestovali rozbehnuté Veľké Kostoľany. Skóre otvorili v úvodnom dejstve hostia zásluhou Andreja Mačicu, za domácich vyrovnával po prestávke Peter Kubiš. Trakovice sú po piatom nerozhodnom výsledku v ročníku remízovým kráľom súťaže.

Tesnú výhru 2:1 si pripísal Leopoldov na domácej pôde proti Chtelnici. Všetko podstatné sa udialo už v prvom polčase, keď na gól hosťujúceho Samuela Hudáka domáci kontrovali zásahmi Adama Škodu a Jozefa Glosa.

Prašník na domácom ihrisku nedal šancu Ostrovu, ktorý zdolal 5:2. Po dva góly na domácej strane vsietili Michal Jankech a Samuel Viliam Klampár. Hostia súboj dohrávali od 74. minúty v oslabení po vylúčení Mareka Bartoša.

8. liga B – 9. kolo

Trakovice – Veľké Kostoľany 1:1 (0:1)
Góly: 51. P. Kubiš – 35. Mačica
TRAKOVICE: Vidlička – Mar. Ščasnovič, Ľ. Ščasnovič, Mat. Ščasnovič, Radošovský, Kačinec, T. Kubiš, Drgoň, Janovič, P. Kubiš, I. Krajčovič (Jančička, Husár, Žemla, Jobek, Chudý)
VEĽKÉ KOSTOĽANY: Čarnogurský – Jankovič, Hlúch, P. Lopatka, Mačica, F. Lopatka, Kolarovič, Zajíček, Liška, Daňhel, Moravanský (Čeliga, Ma. Jamrich, Uhlík, Poláček)

Pečeňady – Dubovany 0:6 (0:1)
Góly: 23. Svítek, 46. D. Krajčo, 53. a 55. Masaryk, 59. Masarik, 66. Filin
PEČEŇADY: Lopašovský – Zemko, J. Hruška, Šery, Čúzy, Zubčák, Bučko, E. Hruška, Lužák, Šípka, Rybanský (Trávniček)
DUBOVANY: Tonkovič – Masarik, Kollár, Filin, Zivčák, Svítek, D. Krajčo, Masaryk, Kusý, Boldiš, Lukáč (M. Krajčo, Ferenc, Benik)

Prašník – Ostrov 5:2 (3:1)
Góly: 5. a 8. Jankech, 20. Sapák, 67. a 90. Klampár – 43. Pikulík, 88. Gagorik
ČK: 74. M. Bartoš (Ostrov)
PRAŠNÍK: Gondál – Klampár, O. Bielik, R. Bielik, Konkuš, Priebracha, Líška, Jankech, Sapák, I. Balcír, Jurkovič (Hruška, Adamčík, Banák, M. Balcír)

OSTROV: Hajdín – Pikulík, P. Bartoš, Sipos, M. Bartoš, Hrčka, Svetlík, Loussif, Regina, Gagorik, Košinár (Boršč, Valo, Legiň)

Leopoldov – Chtelnica 2:1 (2:1)
Góly: 28. Škoda, 35. Glos – 7. Hudák
LEOPOLDOV: Žemla – Cibrín, Piovarči, Šuliman, Kavuliak, Škoda, Horúcka, Lukáčik, Švestka, Glos, Gažovič (Krajčovič, Sýkora, Golány)
CHTELNICA: Pavelský – Mikuš, Jakáb, Slabý, Kosmál, Piešťanský, Brisuda, Tomáška, Natčin, Kyselica, Hudák (Silný, Bogora, Jelenek, Hamrla)

Borovce – Zavar 1:6 (0:2)
Góly: 87. Šiška – 13., 64. a 75. Blanárik, 37. a 55. Zošák, 62. Cvičela
BOROVCE: Drobný – Pe. Herceg, M. Macháč, O. Macháč, Vavrinec, Hábek, Michalak, Štefanka, Šiška, Moravčík, Kapičák (Paulík, Čaty, Horňák)
ZAVAR: Žitník – Fridrich, Veigl, Táčovský, Krajčovič, Švikruha, Ďuriš, Vyskoč, Blanárik, Zošák, Cvičela (Psota, Barut, Chlebík)

Šúrovce – Brestovany 1:2 (0:1)
Góly: 67. Marek Sabo (pen) – 44. Tokoš, 74. Formanko
ŠÚROVCE: S. Sabo – M. Klačo, Sedláček, Bodiš, A. Sabo, Bohunický, Holič, J. Richnák, Hudcovič, Bango, Marek Sabo (Šabík, Martin Sabo, Ch. Salviany)
BRESTOVANY: Krajčovič – Zlatohlávek, R. Šiška, Vidovič, Hutár, A. Salviany, Tokoš, Tandlmayer, Dorčiak, T. Šiška, Formanko (Vyskoč, Toráč)

Veselé – Moravany 1:9 (1:3)
Góly: 26. Verchola – 5. Zelenay, 12. a 31. Miškech, 48., 52. a 65. Klasovitý, 66. Belan, 82. Jánošík, 89. Nagy
VESELÉ: Ševečka – Strecký, R. Duračka, Rácz, Valla, Bokor, Kukuč, Bartovic, Sereda. Verchola, Klúčovský (Onofrej, M. Duračka, Brucháč, Lesay)
MORAVANY: Lamini – Chochula, Bíro, Belan, Mihálik, Halanda, Miškech, Jánošík, Jakubek, Klasovitý, Zelenay (Hlbocký, Ondris, Miklovič, Frankovič, Nagy)