Trnavskí hádzanári vyhrali v Kolárove gólom zo záveru, v stredu hostia Modru

ŠPORT - Hádzaná | 2.10.2023, 13.25, Ján Král

Tento týždeň čakajú na HBC dva domáce zápasy, najprv v stredu pohárový s Modrou, v nedeľu potom ligový s Bratislavskou hádzanárskou akadémiou.

Trnavskí hádzanári vyhrali v Kolárove gólom zo záveru, v stredu hostia Modru

O trnavskom víťazstve v Kolárove rozhodol Boban Mikovic. Foto: Ján Král

Hádzanári HBC Trnava zvíťazili v treťom kole prvej hádzanárskej ligy v Kolárove 37:36. O víťazstve rozhodli v samom závere, keď rozhodujúci gól strelil Boban Mikovic.

Trnavčania sa dostali v polovici 22. minúty už do štvorgólového vedenia 14:10, domáci však do prestávky stiahli skóre na rozdiel jedného gólu na 15:16.

V 39. minúte viedlo HBC už 23:18, päťgólový rozdiel platil aj na začiatku 46. minúty (30:25), v záverečnej osemminútovke ale domáci dokázali postupne sťahovať stratu a minútu pred koncom vyrovnali. Posledné slovo však mali Trnavčania, ktorí z poslednej akcie zápasu strhli výsledok na svoju stranu.

Najproduktívnejším hráčom Trnavy bol deväťgólový pivot Filip Jurkovič, Boban Mikovic dal osem gólov a Tomáš Laho sedem.

„Čakali sme, že to nebude nič ľahké, majú úzku halu, krídla tak hrajú pomaly hneď vedľa spojok. Kolárovo prvé dve kolá vyhralo, tak boli proti nám nažhavení, posilnili sa o Bandriho z Nových Zámkov, majú tiež šikovné spojky. Mali sme informáciu, že na Tomáša Laha budú hrať osobnú obranu, takisto to skúšali, hoci menej úspešne, na Bobana Mikovica. Začali sme však veľmi dobre, chybami sme ale súperovi dovolili dorovnať skóre. Bol to napínavý zápas. V druhom dejstve sme sa zase dobre odtrhli, svojou nedisciplinovanosťou, keď sa chalani hnali dopredu, sme im však technickými chybami dovolili vyrovnať. Sami sme sa dostali pod tlak, na obranu chlapcov musím povedať, že súper hral veľmi tvrdo až miestami zákerne,“ hodnotil zápas asistent trénera Peter Lužák.

V stredu čaká na HBC Trnava pohárový zápas so Slovanom Modra. Začiatok duelu je v Mestskej športovej hale 4. októbra o 18:00. Pikantériou tejto súťaže je, že finále sa bude hrať práve v slovenskom Ríme.

„Proti extraligistovi to nebude jednoduché. Modra vie veľmi dobre zahrať doma, vonku už to je u nich horšie. Uvidíme, čo to prinesie duel. Budeme oslabení o pivota Filipa Jurkoviča, ktorý musí hrať za nich, keďže u náš hosťuje. Žartovali sme, aby hral polčas za nich a polčas za nás, samozrejme, to nejde. Bude to ťažké, ale spravíme všetko pre postup,“ pokračoval Lužák.

Na fanúšikov hádzanej čaká tento týždeň okrem pohárového aj ligový súboj. Vo štvrtom kole privíta HBC v tradičnom čase v nedeľu predpoludním (8.10. o 10:30) Bratislavskú hádzanársku akadémiu.

„V minulej sezóne Bratislavčania vyhrali našu súťaž. Uvidíme, v akom zložení pricestujú. Trnava má v hádzanej meno a stáva sa nám, že družstvá, ktoré majú A-tímy vo vyššej súťaži, povolávajú na nás hráčov z áčka. Verím však, že my nastúpime v plnej sile a popasujeme sa o výhru,“ dodal.