Trnavské rybníky
reklama

Kreatívne centrum Trnava spustilo prihlasovanie na Spevácky inkubátor

AKTUALITY - Trnava | 3.10.2023, 09.53, prispievatelia

Prihlášky je možné posielať do 10. októbra 2023.

Kreatívne centrum Trnava spustilo prihlasovanie na Spevácky inkubátor

Nádvorie Kreatívneho centra Trnava. Foto: Marek Eštočin

reklama

 

Kreatívne centrum Trnava (KCT) otvára novú príležitosť pre spevákov. Program Spevácky inkubátor je určený všetkým, ktorí majú skúsenosť so spevom, či už ako sólisti, speváci v kapelách alebo zboroví speváci.


„Hľadáme 30 účastníkov Speváckeho inkubátora, ktorí dostanú príležitosť učiť sa od skúsených odborníkov v hudobnom priemysle,“ uviedla riaditeľka Kreatívneho centra Trnava Zuzana Bezáková.


„Záujemcovia, okrem skúsenosti so spievaním, musia mať viac ako 18 rokov a nemôžu byť podnikateľmi,“ upresnila podmienky účasti v programe. Prihlášky je možné posielať do 10. októbra 2023

Trnava - Kamenáč
reklama


Pre spevákov sú pripravené štyri na seba nadväzujúce workshopy, počas ktorých získajú praktické zručnosti a cenné skúsenosti od odborníkov zo spevácko-hudobnej branže.

 
„Bude to workshop zameraný na hlasovú prípravu a techniku spevu, workshop improvizácie a dramaturgie koncertu a nakoniec workshop manažmentu v hudobnom priemysle,“ opísala program Speváckeho inkubátora Nikola Kozmová, manažérka pre programy KCT. 


Workshopy budú vo večerných hodinách počas mesiacov október – november


Účastníci programu získajú aj možnosť využívať priestory KCT na skúšanie v zdieľanom eventovom priestore do konca roka 2023.


Spevácky inkubátor je prvým umeleckým projektom KCT, ktorý sa uskutoční v nových zrekonštruovaných priestoroch budovy v centre mesta Trnava. 


„V Speváckom inkubátore podporíme okrem sólistov aj silnú komunitu zborových spevákov, ktorej centrom bola skúšobňa na Hlavnej 17. Takto symbolicky nadviažeme na dlhoročnú tradíciu, ktorá bola na čas prerušená rekonštrukciou. Skúšobňa na Hlavnej po dvoch rokoch opäť ožije spevom,“ uviedla Zuzana Bezáková.


Doterajšie aktivity, ako napríklad Divadelné entrée zamerané na kreatívcov z hereckej oblasti, sa odohrávali v tzv. virtuálnej fáze KCT v náhradných priestoroch. 


Projekt Kreatívneho centra Trnava je financovaný Trnavským samosprávnym krajom s finančnou podporou z Integrovaného regionálneho operačného programu. To umožňuje ponúknuť program speváckeho inkubátora účastníkom bezplatne.

 

Všetky potrebné informácie a prihlášku do Speváckeho inkubátora nájdu záujemcovia TU.
 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov na SR
reklama
Cisárky Sereď
reklama