Futbalová glosa: Po Zelenči sme zasypávali jamu, Modranka na nás vytiahla ikonu

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 5.10.2023, 14.01, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Momentka zo súboja Hrnčiarovce - Zeleneč, v ktorom čaroval brankár hostí Viliam Gottstein. Foto: Ján Král

dlhšie sme nepopísmenkovali, doba je hektická, jeden deň nestihneš napísať, na druhý je už zase niečo iné.

Súťaž, pohárová Európa, výjazd, liga, Drvič Lošonec, starí páni ŠK Blava, zase súťaž, liga....

Takže rýchly súhrn doterajších zápasov. V prvom kole sme naštartovali Linčanov, tí pod taktovkou Josého Smitha idú teraz súťažou jak odbrzdený vagón.

Vo viac ako vyrovnanom zápase nám zostali oči pre plač a povinnosť po zápase zasýpať jamy po Vilovi Gottsteinovi. Ten spálil najviac kalórií a vychytal nás aj vlastných.

Hrnčiarovce - Zeleneč 0:1.

V Smolenickom derby Kapustárov sme tri body zo zámku ukradli tesne pred záverečnou. Jeďo najprv v 89.minúte s prehľadom premenil pokutový kop, aby v 90-tej z posledných síl umiestnil ľavačkou loptu k protiľahlej žrdi.

Smolenice - Hrnčiarovce 1:2.

S Dolnou Krupou to až do 66. minúty vyzeralo ako prechádzka ružovou záhradou, slniečko svietilo, vtáčiky trilkovali, lenže po prestriedaní sa Oplašenci chytili a tromi gólmi zdramatizovali zápas. Našťastie sa pískal koniec.

Hrnčiarovce - Dolná Krupá 5:3.

Nasledoval výbuch v Košolnej, kde sme dokázali do polčasu ešte Romankovými gólmi dobehnúť dvojgólové manko na domácich Repárov, v druhom polčase si však Sedlo vybral slabší výkon, ako kapitán to vzal aj na seba a pukli sme 2:6.

„Já vás múžu uistit, že tohle se na naší klinice stává maximálně jednou za deset let.“

Nebol som, počul som.

Košolná - Hrnčiarovce 6:2.

S béčkom Bolerázu, tam jsem taky nebyl, sme si napravili chuť výsledkom 5:0.

Hrnčiarovce – Boleráz B 5:0.

V ťažkom zápase proti Križovanom, Kerezstúrania skórovali už v 2. minúte, ale tam už som bol a škoda, že jasličky sa nepočítajú za  góly. V ôsmej minúte som prestrčil loptu pomedzi nohy vybiehajúceho gólmana a uzavrel skóre.

Križovany – Hrnčiarovce 1:1.

So Sláviou to bola prvá polčas trápenka, v druhom sa však konečne trafil Dudko a po ňom konečne aj Sedlo z penalty. A nie, nekopol ju hlavou.

Hrnčiarovce – Slávia 5:0.

Posledný zápas zeleninové derby medzi Mrkvármi a Kapustármi vytiahli Modrančania z vitríny ikonu, poutierali a obliekli do dresu Jarda Mačáka, umne si ho však nechali až na druhý polčas.

V prvej minúte domáci Sochor bombou opečiatkoval brvno, následne sa hra vyrovnala. V 21. minúte sme museli využiť prvé vynútené striedanie.

V 26. minúte to však prišlo.

Po pravej strane obehol Matúš dvoch brániacich hráčov a do milimetrového centra stačilo len strčiť hlavu. Keďže som zrovna v tých miestach okolo prechádzal, strčil som ju tam ja.

Domáci sa prezentovali ešte do prestávky reláciou spálených šancí s názvom: „Nič nie je nemožné“.

Polčas 0:1.

V druhom sme mohli náskok navýšiť, po Quetovom sóle stredom ihriska som nedočiahol na loptu na zadnej žrdi, ďalší nadýchaný center poslal Jeďo šedinami nad.

Za nepremenené šance nás ako prvé potrestal hlavný arbiter prísnym pokutovým kopom, ktorý Anco premenil.

1:1.

Taká penalta, že aj Duško, čo vyrába a predáva metly, hovorí, že to ešte nevidel. Ten človek vidí srdcom.

O pár minút sme z katastrofálnej rozohrávky založili rýchly protiútok domácich, ktorý volejom umiestnil do siete Zvolenský - 2:1.

Na obrat nestačilo ani nasadenie rýchlostných typov a tak všetky body zostali pri Trnávke.

Modranka – Hrnčiarovce 2:1.

Toľko rýchly sumár, samostatné glosy by si zaslúžili aj zápasy za Šport Nedeľu, ligové zápasy a malé návštevy, dokonca aj výjazd do Bulharska.

K temu len tolko. Je to dost podobné futbalu. Též to má dva polčasy. Tam a spátek. Vpredu sedí realizačný tím, ktorý sa snaží usmernuvat tých vzadu.

Tí vzadu si neustále podávajú nejaké prihrávky a často sa dožadujú prerušenia hry. Fajčarskými.

Na pokyny lavičky v lepšom prípade nereagujú, v horšom sú lodivodi na posmech.