ŠPORT - Hádzaná | 8.10.2023, 14.32, Ján Král

Trnavčania sa priebežne vyšvihli na druhé miesto neúplnej tabuľky.

Hádzanári HBC sa posúvajú v tabuľke vyššie, Trnavčania zdolali bratislavský tím

Ľuboš Mančuška sa po zranení vrátil na palubovku a štyrikrát napol sieť. Foto: Ján Král

Hádzanári HBC Trnava nezačali zápas s Bratislavskou hádzanárskou akadémiou dobre, v ôsmej minúte prehrávali už 2:6. Postupom času sa ale dostali do hry, v 21. minúte vyrovnali na 11:11 a do kabín odchádzali už s vedením 14:13.

Po zmene strán sa odtrhli v 36. minúte a do 49. minúty si vytvorili päťgólový náskok 24:19. Lenže hosťom sa podarilo vyrovnať a na začiatku 57. minúty bol stav 26:26.

Následne však Mančuška naklonil misky váh na stranu Trnavy, za faul dostal dvojminútový trest Budinský, navyše o pár sekúnd vbehol na ihrisko neoprávnene Chebeň a rozhodca potrestal za zlé striedanie súpera ďalším dvojminútovým trestom.

Trnavčania presilovku o dvoch hráčov skúsene využili, kontrolovali hru a Lahom a Rumanom ešte navýšili svoje víťazstvo na konečných 29:26.

„Po pohárovom zápase s Modrou bolo vidno, že sme začali v hlbokom útlme, hoci sme hráčov na to upozorňovali. Postupom času sme sa rozohrali. Bohužiaľ, brankári nemali zásah, až za stavu 11:11. Nie je to však chyba brankárov, nepristupovali sme k hráčom, ktorí strieľali z vonku góly cez stred, išlo o chybu obrany. V druhom polčase sme spravili zmenu, vytiahli sme Laha z pivota, ktorý je náš stredový hráč pri rozohrávke. Obetovali sme ho z pozície strednej spojky na pivota, keďže Jurkovič je zranený. Na pivotovi však nedostával dostatok lôpt. Keď sa vrátil na strednú spojku získali sme päťgólový náskok, ktorý sme ale vlastnými chybami stratili. V závere sme našťastie využili vylúčenie súpera o dvoch hráčov, dali sme tri góly a nedopustili nervák ako v predošlých zápasoch,“ hodnotil duel tréner Richard Matúšek.

Tomáš Laho strelil v zápase sedem gólov, Filip Ruman šesť. Štyrmi gólmi sa blysol krídelník Ľuboš Mančuška, ktorý sa vrátil po zranení.

O týždeň Trnavčania nastúpia v Pezinku, doma budú hrať opäť v nedeľu 22. októbra o 10:30, keď privítajú Štart HC Smartpoint Malacky.