Trnavské rybníky
reklama

Futbalová glosa: Farmár našiel ženu, v závere jasala stávková mafia

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 9.10.2023, 11.10, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Farmár našiel ženu, v závere jasala stávková mafia

Ilustračné foto: trnavskyhlas.sk

Púpavy pri aleji
reklama

 

Milí priatelia,
Stretnutie s Dolnými Orešanmi je také špecifické. Niečo ako s kamarátom, ktorý zbalil babu, ktorú ste chceli vy. Ako dobrý chalan, ale...


My sme sa chceli pred minulou sezónou zachrániť, a práve na súbojoch s dolnoorieškármi sa to lámalo. Samozrejme, ak veľmi chcete, vtedy to epicky dojebabrete.


V priamej konfrontácii sme ťahali za kratší koniec a súťaž dala prednosť podkarpatskej obci pred nami. 

ŠUPA technika
reklama


Však fajn, hnevať sme sa mohli leda tak na seba, ale stále to tam niekde vzadu v hlave svrbelo a ako hovorí Marcellus Wallace, to je pýcha Butchi, o potrebný náboj bolo postarané.


Od úvodu do toho šlapli najmä mladé pušky na krajoch, Matúš Hrubý tradične s loptou preletel cez hosťujúceho záložníka aj obrancu, meter od rohovej čiary poslal prudkú prízemnú prihrávku do malého vápna, kde ju nabiehajúci Mirko Bé nedočiahol a Jeďo z metra od od odkrytej brány zostrelil na obežnej dráhe Hrabalovu loptu z priameho kopu z roku 98.


Strelecky asi nie tak, ako si predstavoval, časovanou prihrávkou na Romanka minelu odčinil, ten vletel do šestnástky s entuziazmom sedemnásťročného do šestnástky a nekompromisne skóroval.


9.minúta, Roman Jakabovič, 1:0.


Psychologicky sme v týždni na tréningu popracovali na našej slabine, že zvykneme inkasovať v prvých minútach, nie je to žiadny tajný recept, jednoducho sme to nechali len tak. To znamená, že na druhý tréning sa prihlásil až jeden.


Simple things make life easier, ako sa s obľubou vraví vo Vyšnom Honte.


A tak sme prvých 20 minút optimisticky držali kamaráta pod tlakom, lebo nie je dôležité zbaliť, ale udržať si.


To si zjavne povedali aj hostia, hru vyrovnali, z druhej strany do kozmu poslal ďalšiu loptu hosťujúci Šimonovič, dve pološance skvele zmaril Nemanja pri tretej však bol aj on krátky.


33. minúta, Rabara, 1:1.


Polčas.


Do druhého dejstva hostia nastúpili s úmyslom opäť v Hrnčiarovciach rabovať, boli behavejší, čomu sme statickejším poňatím prispeli aj my, chlieb sa lámal (tretie najpoužívanejšie klišé) v 69. minúte, kedy po našom rohovom kope dostal nikým nekrytý Bugro loptu do brejku, nikto okolo, celá naša ľavá strana prázdna, sa čudujem, že sa nezľakol, určite tam nebol ani mobilný signál, tak si to namieril k prvému človeku, ktorého zbadal, na našu smolu to bol Nemámja a krížnou strelou otočil na 1:2.


Farmár našiel ženu, 69. minúta, 1:2.


Nemámja potom dvakrát začaroval, konečne vytiahol schopnosti Antmana a chytil dve čisté šance hostí.


Zápas sa nebezpečne blížil k trpkému koncu. V 83ej minúte vytiahol hosťujúci gólman hostí Milo takáčovku a z vingla vytiahol Marcelinhovu delovku z 30 metrov, v 85. minúte Dudko s na dvakrát ofačovanou hlavou na päťke mieril o pol metra nad.


(Mal som mu dať tenší obväz)


V 90tej však po faule na vynikajúceho Romanka som si zobral loptu z priameho kopu ja a keďže ten môj druhopolčasový výkon už nemohol byť tragickejší, nechcel som, aby si dobre hrajúci chalani vyčítali, že mali to kopnúť lepšie a tak.


Stávková mafia v Malajzii však mohla jasať.

 

Tipy:

Cirkus na parkovisku za ihriskom 1,5,

do múru 1,2,

gól z protiútoku 1,8,

vytknutý členok 2,1.


Ale pri všetkej skromnosti, trafil som to potyči.


91. minúta, Vozo, 2:2.


A mohli sme dokonale zaskočených hostí prekvapiť ešte viac, Queto si naviedol loptu až do veľkého vápna, vyčkal si na správny okamih, obetavým zákrokom však hasil obranca domácich a z poslednej akcie zápasu, po skvelom centri sa mohol stať hrdinom Fero, akurát mu budeme musieť zmeniť kaderníka.


Barbiera, srry. „Tú patku mi nechaj trochu vyššie, vieš kvôli hlavičkám.“


Ništ, dobre aj tak, celkom dobrý futbal, zaslúžená remízka asi a na to sa rýmuje hocičo.


Nazdáááár.

 

PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama