Trnavské rybníky
reklama

Sedacie vaky - dobrá ergonomická voľba pre váš chrbát

AKTUALITY - Firmy | 11.10.2023, 12.22, reklamný článok

Keď chrbtica nie je v správnej polohe, na svaly a kĺby je vyvíjané väčšie napätie a viac sa namáhajú. To môže viesť k nepríjemným bolestiam, ale aj trvalým problémom. Väčšina z nás trávi veľkú časť dňa sedením, preto je dôležité zabezpečiť si dobrý ergonomický sedací nábytok. Prečo uvažovať práve o sedacích vakoch?

Sedacie vaky - dobrá ergonomická voľba pre váš chrbát

Ilustračné foto: Viktor Gladkov / Shutterstock.com

 

Sedacie vaky nie sú len originálnym doplnkom do domácnosti či kancelárie. Prinášajú taktiež niekoľko benefitov v kontexte zdravia vašej chrbtice a pohybového ústrojenstva. Aké?

 

 

Prispôsobenie sa telu 

Klasické stoličky neumožňujú takú flexibilitu ako sedacie vaky a môžu vytvárať tlak na chrbát, boky i lakte. Namiesto toho, aby ste sa museli prispôsobiť tvaru stoličky, sedacie vaky sa prispôsobia vášmu telu.

 

Docielite tak lepšiu podporu krčnej chrbtice, hlavy, bokov a rúk, rovnako tak i uvoľnenie svalového napätia. 

 


Podpora spodnej časti chrbta

Spodná časť chrbta sa pri sedení na stoličkách zvyčajne nedotýka operadla, takže zakrivenie chrbtice nie je správne. Sedenie na sedacích vakoch na druhej strane prispieva k lepšiemu zarovnaniu chrbta a podpore drieku.

 

Vďaka rovnomernému rozloženiu váhy dochádza k redukcii tlaku na chrbticu, čím sa preventívne zabraňuje vzniku bolestí. 

 


Ergonómia pre vyššiu produktivitu 

Človek, ktorý sa cíti komfortne a uvoľnene dosahuje zároveň vyššiu produktivitu - je menej rozptyľovaný nepríjemnými pocitmi či bolesťou, ktorá by mohla odvádzať jeho pozornosť.

 

Pri osem hodinovej práci za stolom je nevyhnutné udržiavať správnu pozíciu chrbta, ramien aj zápästí. Sedacie vaky sú teda skvelým doplnkom do kancelárie.

 

Nemusíte si pripomínať, aby ste sa vystreli a opreli - v sedacom vaku zotrváte v tejto polohe prirodzene. 

 

Aj napriek tomu, že sedacie vaky ponúkajú všestranné využitie a nesporné výhody pre náš pohybový aparát, nemôžu plnohodne nahradiť ergonomické kancelárske stoličky, teda nie sú určené na nepretržité sedenie počas pracovnej doby.

 

Môžu byť však súčasťou oddychovej zóny, kde budete realizovať pravidelné prestávky.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama