V divokom zápase plný bodový zápis: Trnavskí hádzanári vyhrali v Pezinku

ŠPORT - Hádzaná | 16.10.2023, 11.49, Ján Král

Najlbižší domáci zápas hrajú Trnavčania už túto nedeľu.

V divokom zápase plný bodový zápis: Trnavskí hádzanári vyhrali v Pezinku

Marcel Baran strelil Pezinku desať gólov. Foto: Ján Král

Hádzanári HBC Trnava vyhrali v nedeľnom zápase piateho kola 1. ligy na ihrisku Pezinka 41:37. V zápase, kde sa valil útok za útokom, trnavské mužstvo strelecky potiahol Tomáš Laho, ktorý nastúpil na pozícii pivota a dal desať gólov.

Rovnaký gólový nástrel zaznamenal aj krídelník Marcel Baran, darilo sa i druhému krídelníkovi Ľubošovi Mančuškovi, ktorý napol sieť šesťkrát.

Prvý polčas bol vyrovnaný, skončil sa remízou 20:20, do trháku sa Trnavčania dostali po zmene strán. V 41. minúte viedli o štyri góly 28:24, v 56. minúte dokonca o päť gólov, aby napokon duel dotiahli do víťazstva 41:37.

„Zápas mal solídne tempo, hralo sa gól na gól, o čom svedčí aj počet gólov, veď už polcas bol 20:20. Ťahalo sa to od začiatku až takmer do samého konca, kedy sa to zlomilo v náš prospech. Som rád, že sa nám podarilo získať dva body. Vďaka patrí chalanom na ihrisku, trénerom a hlavne divákom z Trnavy, čo nás prišli podporiť,“ komentoval priebeh stretnutia Marcel Baran.

V ďalšom zápase privíta HBC Trnava tradične v nedeľu dopoludnia tím Štart pre naše deti z Malaciek. Stretnutie sa začína 22. októbra o 10:30.

Pre trnavských športových fanúšikov môže byť ideálnym štartom do dňa ako sa víťazne naladiť, keďže vo večerných hodinách (o 17:30) sa bude hrať v Trnave aj futbalové derby medzi Spartakom a Slovanom.