Trnavské rybníky
reklama

Chceš to nahlas: Bystrík má nový album, spieva na ňom aj Kuly

RELAX - Trnavské pikošky | 16.10.2023, 14.41, prispievatelia

Koncert, kde uvedie album do života sa do 24 hodín vypredal, pridal preto ďalší.

Chceš to nahlas: Bystrík má nový album, spieva na ňom aj Kuly

Bystrík. Foto: archív BB

reklama

 

Spevák a skladateľ Bystrík vydáva po troch rokoch nový autorský album. Jeho názov je Chceš to nahlas a obsahuje 14 piesní. Nechýba na ňom ani hit Ako ťa mám rád či duet s Máriom „Kuly“ Kollárom. 


„Nový album sme začali pripravovať pred vyše rokom. Mal som pripravených viac pesničiek a postupne počas nahrávania sme začali vyberať, ktoré by mohli prejsť sitom. Na albume sú rytmické a melodické skladby, aj pomalšie kúsky s vážnejšími textami na dlhé zimné podvečery. Na nových pesničkách sa dá vytancovať, vyskákať, zasmiať sa, zamyslieť sa, ale aj vyplakať,“ prezradil Bystrík, ktorý vydal už svoj siedmy autorský album.

 

Hudbu zložil väčšinou sám, k niektorým piesňam prispela celá Bystrík banda a na dvoch skladbách sa autorsky podieľali aj producent Ľubo Mazák a Juraj Adam.
 
„S textami je vždy väčšia starosť. Nechcete sa po rokoch opakovať, ale zároveň chcete, aby ste boli hudobne aj textovo rozpoznateľní. Aby to bola taká vaša značka. Je vždy zaujímavé ako vašu hudbu vnímajú iní tvoriví ľudia, ako na ňu napasujú svoje myšlienky a nápady. Textami teda prispela Zuzka Smatanová, Vlado Krausz alebo aj naša banda. Dokonca sme pár textov urobili spoločne s mojim manažérom Robom Sedlákom,“ konštatuje sympatický spevák.

reklama

 

Na albume nájdu fanúšikovia aj jeden špeciálny duet. 

 

„Som rád, že moje pozvanie prijal Mário „Kuly“ Kollár. Je to baladická pesnička a Kulyho hlas tam veľmi zapasoval, presne tak, ako som si to predstavoval. Kuly prišiel do štúdia na skútri, postavil sa za mikrofón, zaspieval ako pán, nasmiali sme sa a „odskútril“ na koncert,“ s úsmevom hovorí Bystrík. 

 

 

Album sa nahrával v Bystríkovom štúdiu v Trnave a na Donovaloch. Podľa speváka je vždy dobré zmeniť miesto, oslobodiť sa od každodenných povinností a venovať sa len nahrávaniu.

 

„Takto sme napríklad na chate nahrali aj zopár "demáčov" s kapelou. Do hudobnej réžie na albume sa zapojili aj chlapci z kapely aj basgitarista Jurko Adam. Veľkú časť albumu sme nahrávali v horúcom lete. A to sa vám nechce byť zavretí v štúdiu, lepšie je na chate s čapovaným pivom pod kopcom... Každopádne s producentom sme sa trafili. Leštili sme a opracovávali pesničky do najmenších detailov. Hodiny a hodiny sme vyberali zvuky do pesničiek, premýšľali nad aranžmánmi a spevovými linkami,“ vysvetľuje proces vzniku albumu Bystrík. 

 

Bystrík sa album Chceš to nahlas rozhodol uviesť do života v rodnej Trnave, kde má veľké fanúšikovské zázemie.

 

Špeciálny koncert sa 24 hodín po zverejnení dátumu vypredal. Pesničkár sa preto rozhodol pridať ďalší termín 21. októbra. Vstupenky sú v predaji TU.

 

„S kapelou práve nacvičujeme nové veci, nový program, riešime nový zvuk, svetlá, je toho veľa, čo chceme našim fanúšikom predstaviť. Verím, že sa nám všetko podarí pripraviť podľa našich predstáv. Kto bude krstným otcom či mamou sa necháme ešte prekvapiť. Väčšinou vždy vytiahneme z publika nášho fanúšika. Predsa len tú hudbu robíme pre nich a pre mňa je poslucháč vždy na prvom mieste. Príde mi to správne, že fanúšik nám aj pokrstí nový album, ktorý si následne zoberie domov ako darček od nás,“ teší sa na krst Bystrík.

 

(TS, red)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama