Trnavské rybníky
reklama

Nová sezóna regionálnych líg v šípkach je v plnom prúde

ŠPORT - Ostatné športy | 19.10.2023, 14.21, prispievatelia

Pribudli aj nové tímy.

Nová sezóna regionálnych líg v šípkach je v plnom prúde

Extraligoví hráči. Zľava Michal Jančo, Juraj Valný, Peter Obranec, Martin Hlavenka, Peter Podsedlý a Roman Fialka. Foto: pur

Púpavy pri aleji
reklama

 

V auguste sa rozbehla druhá sezóna regionálnej ligy družstiev v steelových šípkach. Novým partnerom sa stala firma MPLOT.

 

Súťaž sa rozrástla o sedem nových družstiev a podstatne sa zdvihla jej kvalita. V druhej sezóne tak v súťaži štartuje už 20 družstiev.

 

Nové družstvá zo Zlatých Moraviec, Podunajských Biskupíc, Topoľčian alebo z Vrbového sú vďaka širšej členskej základni zárukou kvality.

ŠUPA technika
reklama

 

Sympatickými výkonmi sa ale prezentujú aj nové tímy reprezentujúce obce z Komjatíc, Šuroviec alebo z Malej Mače.


Družstvá rozdelili do štyroch päťčlenných skupín a na záverečný turnaj do Nitry sa pozrú z každej skupiny tri najlepšie družstvá. Finálový turnaj sa uskutoční v polovici januára 2024.

 

 

 

 


Novinkou v tejto sezóne je aj MPLOT extraliga jednotlivcov. V prvej sezóne štartuje v tejto súťaži 12 hráčov a majú už za sebou prvé kolo zápasov. Najviac sa v nich darilo dvojici Patrik Gábor z družstva TŠL Trnava a Roman Fialka z družstva DC Komjatice.


Do súťaže sa zapojil aj talentovaný junior Alex Kupčo z družstva Vrbové Modré, ktorý má svoju kariéru veľmi dobre rozbehnutú a už v mladom veku sa mu podarilo pripísať si malé ale aj väčšie úspechy.

 

Najlepších osem hráčov si zabezpečí účasť na finálovom turnaji, ktorý sa rovnako ako v prípade družstiev uskutoční v Nitre v januári.


Výsledky odohraných zápasov si môžete pozrieť TU.

 

Ďalší extraligoví hráči z nášho regiónu. Zľava Miloš Radošovský, Branko Remiáš, Alex Kupčo, Patrik Gábor, Marek Purgy a Martin Gut.

 

 Ďalšia sezóna v oboch súťažiach odštartuje začiatkom februára a organizátori veria, že aj v súťaži družstiev aj v súťaži jednotlivcov sa znova objavia nové družstvá či hráči.

 

 

Šípkarska elita v Trnave

Záujem o šípky v regióne je naozaj veľký. Možno aj vďaka tomu sa Majstrovstvá Slovenska v steelových šípkach uskutočnia v Mestskej športovej hale v Trnave.

 

Naplánované sú na víkend 19.-21. januára 2024. Titul bude obhajovať nestarnúci Juraj Vindiš.

 

Juraj Vindiš.
 

(pur)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama