Trnavské rybníky
reklama

Spartakovec Kamil Majerník oslávil 80 rokov, spisuje svoje pamäte

ŠPORT - Futbal - Spartak | 26.10.2023, 09.22, Ján Král

Preslávil sa ako dôrazný stopér s tvrdou strelou.

Spartakovec Kamil Majerník oslávil 80 rokov, spisuje svoje pamäte

Kamil Majerník. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

V stredu oslávil 80. narodeniny bývalý legendárny stopér futbalového Spartaka Kamil Majerník. S trnavským klubom získal štyri majstrovské tituly, v lige odohral 249 zápasov a dal 14 gólov, povestná bola jeho tvrdá strela a ostrosť v súbojoch.


V európskych pohároch pridal 23 stretnutí, dvakrát vyhral československý pohár a raz slovenský, neskôr trénoval A-tím andelov a mládež.


„Musím sa priznať, že dnes už futbal až tak podrobne nesledujem, netrúfam si ani preto odhadnúť šance, aké má Trnava proti dánskemu mužstvu vo štvrtkovom zápase Európskej konferenčnej lige,“ povedal nám Kamil Majerník, keď sme mu telefonicky gratulovali k životnému jubileu a pýtali sa na jeho názor na najbližší zápas Spartaka.

ŠUPA technika
reklama


„Nažívame si s manželkou, motkáme sa po Trnave. Popritom si čas krátim spisovaním svojich pamätí. Neviem, čo z toho vyjde, uvidíme, či to bude mať šmrnc. Nepíšem len o mne, ale aj o mojich spoluhráčoch. Dnes už minulosť asi veľa ľudí nezaujíma, akurát chcem len pripomenúť, že sme tu boli a niečo sme dokázali... Na vydávanie knihy sa osobne necítim, ale keď niekto prejaví záujem, som otvorený debate,“ pridal oslávenec.


Inak, v Spartaku mal svojho času nasledovníka v podobe vnuka Patrika Banoviča. Tiež hrával stredného obrancu, napokon prešiel okrem Trnavy viacerými ligovými klubmi, dnes má 31 rokov a ako hráč je registrovaný vo štvrtoligových Jaslovských Bohuniciach.

 

Popri futbale podniká a má gastro prevádzku na Hlavnej ulici v Trnave.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama