Trnavské rybníky
reklama

Gašparík pochválil výkon tímu, Djuričove zranenie vyzerá vážne

ŠPORT - Futbal - Spartak | 27.10.2023, 10.33, Ján Král

Mladému srbskému stopérovi hrozí dlhá pauza od futbalu.

Gašparík pochválil výkon tímu, Djuričove zranenie vyzerá vážne

Andreja Djuriča vyprevádzal pri odchode z ihriska potlesk divákov, mladý futbalista niesol zranenie ťažko. Foto: Juraj Cisár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Futbalisti Nordsjaellandu potvrdili očakávania, aké ich predchádzali. V zápase Európskej konferenčnej ligy so Spartakom Trnava sa prezentovali ako kombinačne vyspelé mužstvo, hrali s ľahkosťou a hoci andeli predviedli snaživý výkon a viackrát súperovi aj podkúrili, dánski futbalisti duel doviedli do víťazného konca. 


Po výsledku 0:2 zostáva Spartak v tabuľke bez bodu na poslednom štvrtom mieste, naopak, Nordsjaelland je so šiestimi na druhom mieste za Fenerbahce, ktorý vyhral všetky duely. Tretí je Ludogorec s troma bodmi.


„Pre nás to bol veľmi smolný zápas. V prvom polčase sme mali príležitosti, Nordsjaelland skóroval z ničoho a to nás zrazilo. Týmito zápasmi v Európe sa učíme, s výsledkom už teraz nič neurobíme,“ vravel po stretnutí krídelník Spartaka Erik Daniel.

ŠUPA technika
reklama


„Súper bol od začiatku silný na lopte, len škoda, že sme opäť v úvode druhého polčasu inkasovali. To nás trochu zaskočilo, bojovali sme ale do konca, škoda, že nám tam aspoň jeden gól nepadol, možno by sa trochu začali strachovať o výsledok,“ dodal Daniel.


Tréner Spartaka Michal Gašparík na tlačovej konferencii po stretnutí vyhlásil, že je s výkonom mužstva spokojný. Podľa jeho názoru hrali jeho zverenci takmer na hranici možností. Neskrýval však sklamanie, že sa mužstvu nepodarilo bodovať.


„Vnútorne som na jednej strane pokojný, chalani na ihrisku vyzerali dobre aj kombinačne. Keď to porovnám s derby so Slovanom, tak to bolo sto a jedno. Duel zvládli aj takticky, aj smerom dopredu sme mali dosť situácií. Na druhej strane, už sme túžili po nejakom bodíku,“ vravel Gašparík.

 


Čiernou škvrnou duelu boli dve zranenia. Cez prestávku pre svalový problém v lýtku odstúpil Martin Mikovič, ktorého na ľavej strane ihriska nahradil Miha Kompan Breznik.


Ešte v prvom polčase musel namiesto Andreja Djuriča prísť na plochu Martin Šulek. Mladý srbský stopér utrpel v súboji so Schjelderupom vážne zranenie a prvé prognózy o jeho liečbe vôbec nevyzerajú dobre.


„Mám video z toho zákroku v telefóne, takéto veci však ani nepomôžem pozerať. Chvalabohu, že nemá zlomenú nohu, pravdepodobne má poškodené väzy. Prvotný odhad pre magnetickou rezonanciou vyzerá, že to bude na dlho. Čo som počul reakciu realizačného tímu, tak to vyzerá veľmi zle,“ povzdychol si Gašparík.


Kým Trnavčania stihli vystriedať Djuriča za Šuleka, hostia si vypracovali roh, po ktorom skórovali prvýkrát.


„Neviem presne ako je pravidlo, či keď je za faul udelená žltá karta, musí hráč opustiť trávnik a nemôže byť ošetrovaný na ihrisku. Tým si nie som istý. Djurič išiel za čiaru, potrebovali sme cez vysielačku vedieť od zdravotného personálu, či môže pokračovať. Chceli sme ho dostať naspäť na ihrisko, aby keby nemohol hrať, si tam sadol a mali sme čas na striedanie. Lenže Djurič bol vyplašený, rozplakal sa, pravdepodobne má potrhané väzy, v televízii ten zákrok vyzeral veľmi zle, otočilo mu nohu. Na ihrisko už nechcel vstúpiť. Súperových hráčov sme pokrývali, dostali sme sa však na tri minúty pod tlak a z toho vyvrcholil roh. Bola to smolná situácia,“ dodal trnavský kouč.


Spartakovci v ďalšom zápase skupiny cestujú práve do Dánska, kde sa stretnú znova s Nordsjaellandom. Hrať sa bude 9. novembra.


Dovtedy ich ešte čakajú povinnosti v domácej ligovej súťaži. Už v nedeľu o 17:30 nastúpia v Trenčíne.

 

AKTUALIZÁCIA: 
Spartak Trnava priniesol v piatok na svojom webe krátko pred poludním novú informáciu o stave Andreja Djuriča, ktorý už absolvoval vyšetrenie u lekára.


„Ɖurič už stihol absolvovať prvé vyšetrenie u lekára, ale čakáme na magnetickú rezonanciu. Momentálne je na barlách a cíti sa o čosi lepšie ako včera. Má podozrenie na vertikálnu zlomeninu ihlice, poškodenie syndezmózy a viacerých väzov v členku. Viac budeme vedieť po výsledku magnetickej rezonancie,“ povedala fyzioterapeutka Lenka Jurišičová.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama