Trnavské volejbalistky si zvolili novú kapitánku, dôveru dostala Adriána Límová

ŠPORT - Volejbal | 28.10.2023, 13.12, prispievatelia

Odchovankyňa trnavského volejbalu je v tíme najdlhšie.

Adriána Límová (č. 4) pripravená na hru na sieti pri trnavskom podaní. Foto: Ján Král

Volejbalové družstvo žien Hit UCM Trnava má za sebou náročný program a v rýchlom tempe pokračuje aj naďalej. Už v sobotu 28. októbra od 19:00 v Mestskej športovej hale v Trnave privítajú súpera z VK Nového Mesta nad Váhom v rámci 7. kola Niké extraligy žien.

Súper z Nového Mesta má čo Trnavčankám vracať, keď proti Trnave prehrali súboj o tretie miesto v predchádzajúcej sezóne.

Situácia v aktuálnom ročníku však viac nahráva súperkám, ktoré sa pohybujú v prvej štvorke a majú za sebou aj víťazný zápas 1. kola štvrťfinále Niké slovenského pohára žien proti VK Prešov.

Na druhej strane zverenkyne hlavného trénera Rastislava Filípka nezačali aktuálny ročník na víťaznej vlne a aj v ostatnom zápase v pohári zaznamenali prehru na pôde tabuľkového ligového lídra Volley Project UKF Nitra (3:1 pre Nitru, odveta v Trnave je na programe 22. novembra).

Družstvo si v predchádzajúcich dňoch analyzovalo príčiny prehier a do ďalšieho priebehu ligu urobilo pár zmien. Hráčky si zvolili novú kapitánku Adriánu Límovú, ktorá je v družstve najdlhšie a je trnavskou odchovankyňou.

Hráva na poste blokárky už od kadetskej kategórie a postupne prešla zo Športového gymnázia v Trnave až k aktuálnemu štúdiu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave, kde študuje v 2. ročníku magisterského štúdia na Filozofickej fakulte.

V sobotu chcú hráčky Hit UCM Trnava nadviazať na kvalitnú hru počas prvých dvoch setov v Nitre. Svojho súpera zaskočili v prvom sete a do koncovky druhého vstupovali s náskokom 19:17.

Zlepšená hra v dvoch setoch však nestačila, keď volejbalistky Hit UCM druhý set prehrali v koncovke 23:25 a následne už Nitrianky v zápase dominovali.

V sobotu zabojujú o svoje druhé víťazstvo v aktuálnej sezóne a veria, že ich prídu povzbudiť diváci do Mestskej športovej haly v Trnave.

Niké Slovenský pohár ženy – štvrťfinále – utorok:

Volley project UKF Nitra – Hit UCM Trnava 3:1 (-22, 23, 14, 15)
Rozhodovali: Sarka a Štěpánek, 140 divákov.
VOLLEY PROJECT UKF: Bodnárová 14, Lopes 13, Bobáňová 5, S. Dlhošová 14, Anny 11, Sedláčková 1, liberky Justhová a Maťová (Laučíková 4, Kvasnová 5). Tréner: F. Bočkay.
HIT UCM: Kotuličová 2, Sivičeková 2, Rosinská 15, Límová 3, Povrazníková 8, Konárová 9, liberky Jánošíková a Pagáčová (Mlynarčíková 1, Sukovská 0, M. Jančová 4). Tréner: R. Filípek.
Hráčky zápasu: Paloma Lopes (Volley project UKF Nitra) – Michaela Rosinská (Hit UCM Trnava)

František Bočkay, tréner Volley project UKF: „Očakával som ťažký zápas. Toto nebol ligový duels, ale pohárový, v ktorom sa bolo treba „vyložiť" na sto percent. Súper prišiel dobre pripravený. Trnavčanky prvé dva sety dobre servovali. Narúšali našu hru, ale v koncovkej druhého setu sme sa dokázali presadiť. Po nie úplne dobrom výkone sme vyhrali, čo je teraz najdôležitejšie."

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Dva sety sa hral dobrý zápas, potom sme si to prehrali sami."