Futbal, 2. liga: Dôležité víťazstvo pre Malženice, zdolali Spišiakov

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 29.10.2023, 13.43, Ján Král

Za Malženice nastúpili aj skúsení spartakovci Paur a Štefánik, prvý menovaný aj skóroval.

Jakub Paur v súboji s Jurajom Kamenickým. Vzadu vľavo súboj sleduje Marek Janečka. Foto: Ján Král

Futbalisti Malženíc vyhrali dôležitý zápas. V trinástom kole druhej ligy zdolali Spišskú Novú Ves 3:1 a dostali sa zo zostupového pásma, kam spadol po prehre 0:3 s Prešovom Dolný Kubín. Aktuálne patrí Dynamu štrnásta priečka.

Zápas nezačali Malženice dobre, už v 12. minúte vyhral v šestnástke hlavičkový súboj Ištvánik a Škovran pohotovo poslal loptu za chrbát bezmocného Vasiľa.

Domáci sa dostali do hry v 28. minúte, keď vyrovnal Róbert Kóša. Ešte do prestávky naklonili misky váh na domácu stranu Parik Chovan a tesne pred prestávkou Jakub Paur.

Útočník Spartaka Trnava nastúpil za Malženice v rámci spolupráce medzi klubmi, malženickú premiéru si takisto odkrútil ďalší ligista Samuel Štefánik.

Za Spišskú Novú Ves hral na poste pravého stopéra Marek Janečka, na svojho bývalého spoluhráča zo Spartaka sa prišiel pozrieť Martin Mikovič.

Najmä výkony hráčov A-tímu andelov pozorne sledoval v hľadisku aj asistent trénera Michala Gašparíka Tomáš Prisztács.