Futbal, 5. liga: Piešťany a Horná Krupá vyhrali, Vrbové prišlo o body v závere

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 29.10.2023, 14.22, prispievatelia

Kým pred týždňom Vrbové zachraňovalo remízu gólom v závere zápasu, teraz na Myjave v závere zápasu o body prišlo. Z Chynorian sa naprázdno vrátil domov Hlohovec. Plné bodové zisky si cez víkend pripísali Piešťany aj Horná Krupá.

Futbal, 5. liga: Piešťany a Horná Krupá vyhrali, Vrbové prišlo o body v závere

Za Hornú Krupú sa strelecky presadil aj Matej Hodulík. Foto: Ján Král

Vrbové na myjavských kopaniciach vyhrávalo už o dva góly, napriek tomu sa z víťazstva tešili domáci. Za hostí skórovali najprv Kravárik, druhý gól pridal Srnec.

Lenže desať minút pred koncom už bolo 2:2 a záverečné minúty patrili domácim. Tí ešte v 86. minúte premenili pokutový kop a o ďalšie dve minúty neskôr spečatili svoje víťazstvo štvrtým gólom.

Myjava sa tak dotiahla v tabuľke na tretie miesto hneď za Vrbové.

Horná Krupá zaznamenala „povinné" víťazstvo s Ladcami 4:1. Cementári sa síce ujali vedenia už v 11. minúte, ale potom sa už do listiny strelcov zapísali len domáci. Zaujímavosťou zápasu je, že všetky góly padli v prvom polčase.

Piešťany vyhrali nad Brvnišťom najtesnejším rozdielom, jediný gól zápasu vsietil v 52. minúte Šimon Valachovič. Hostia v tom čase už niekoľko minút hrali bez vylúčeného Deckého, ktorý po prvej žltej karte za reči na adresu rozhodcu videl aj červenú za faul mimo súboja o loptu.

Chynorany zdolali Hlohovec 4:2, až o tri góly domácich sa postaral Michal Boldocký. Za Hlohovec dvakrát skórovali mladí Brazílčania.

5. liga SZ – 13. kolo

Myjava – Vrbové 4:2 (0:1)

Góly: 61. Zmeko, 79. Svatík, 86. Fukna (pen), 88. Kunka – 15. Kravárik, 48. Srnec

VRBOVÉ: Székely Hutár, Kovársky, Kaman, Srnec, Kravárik, Kusý, Kubica, Troják, Rangel, Mackovčín

Piešťany – Brvnište 1:0 (0:0)

Góly: 52. Valachovič

PIEŠŤANY: Kolena – Glos, Stanek, Ďurina, Sloboda, Strelec, Kusý, Allina, Buchel, Guemache, Valachovič (Tomaga, Petráš, Šadibol)

Horná Krupá – Ladce 4:1 (4:1)

Góly: 15. Javorek, 24. Fogel, 26. Hodulík, 40. Orihel – 11. Miakiš

HORNÁ KRUPÁ: Bránsky – Fodor, Fogel, Javorek, Ďurinský, Dobiš, Olšinský, Šoka, Hodulík, Orihel, Guldan (Haberl, Fančovič, Hrčka, Kopin, Mego)

Chynorany - Hlohovec 4:2 (3:1)

Góly: 11., 15. a 80. Boldocký, 45. Rajnoha – 14. Lyra, 48. E Silva

HLOHOVEC: Višvarda – Polák, Krajinčák, Hornák, Brezovský, Lošonský, Lyra, Loskot, Suarez, E Silva, Kluka (Saraiva, S. Kočí)

Partizánske – Kanianka 2:2 (1:0)

Podolie – Domaniža 0:5 (0:3)