Futbal, 9. liga: Špačince jesenným majstrom, Naháč zdolal Bíňovce

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 29.10.2023, 16.42, Ján Král

Špačince môžu v budúcotýždňovej dohrávke ešte svoj náskok na čele tabuľky vylepšiť.

Futbalisti Naháča zaznamenali tri body. Foto: Zehra Dogan

Jesenným majstrom deviatej ligy – skupiny A sa stali Špačince. V Dolnom Dubovom otočili nepriaznivo sa vyvíjaci zápas, ktorý ešte v 55. minúte prehrávali dvojgólovým rozdielom, napokon sa tešili z triumfu 4:2.

Druhá Buková zaváhala na ihrisku Slovenskej Novej Vsi, kde remizovala 1:1 aj preto, že od 2. minúty hrala bez vylúčeného Róberta Jarabu, ktorý hasil gólovú šancu domácich faulom.

Tretie sú Bíňovce, v Naháči totiž prehrali 2:3. Dvojgólovými strelcami v zápase boli domáci Peter Šarabok a hosťujúci Marek Kostolanský.

Dolný Lovčice sa po výhre 3:1 odpútali z dna tabuľky, kam zosunuli práve svojho súpera. Výhru Lovčíc zariadil hetrikom Dominik Beňuš.

Program jesene v tejto súťaži o týždeň uzavrú dohrávkou 1. kola medzi Špačincami a Vlčkovcami (4.11. o 13:30).

9. liga – 13. kolo

A-SKUPINA
Dolné Dubové – Špačince 2:4 (2:0)

Góly: 39. Obšivan, 41. Hrušovský – 55. Hrebenár, 61. a 77. Izakovič, 89. Potocký

Dolné Lovčice – Vlčkovce 3:1 (1:1)
Góly: 3., 47. a 60. Beňuš – 30. Sivák

Naháč – Bíňovce 3:2 (2:0)
Góly: 38. Martin Sersen, 42. a 51. Šarabok (oba z pen) – 76. a 81. M. Kostolanský

Slovenská Nová Ves – Buková 1:1 (1:1)
Góly: 12. Čarnogurský – 11. Šuran
ČK: 2. R. Jaraba (Buková)

voľno: Brestovany B