Futbal, 7. liga: Cífer je jesenným kráľom súťaže, Siladice porazili Kátlovce

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 29.10.2023, 18.29, Ján Král

Cífer v zápase kola remizoval vo Veľkom Orvišti a udržal si prvú priečku v tabuľke. Len o bod menej majú na ďalších priečkach Červeník a Siladice. Trináste kolo prinieslo tri remízy 2:2, aj tri červené karty a niekoľko gólov z pokutových kopov.

Futbalisti Cífera sa v nedeľu netešili len z gólov, ale aj z úspešného zvládnutia jesennej časti. Foto: Marián Pavlík

Cífer sa ujal vo Veľkom Orvišti vedenia gólom Hlúcha, za domácich o pár minút ešte v prvom polčase vyrovnal Pavlovič. Na začiatku druhého sa opäť dostali do náskoku hostia zásluhou gólu Lukoviča. Lenže prišla 90. minúta a domáci dostali príležitosť kopať pokutový kop, ktorý Veľký premenil. Cífer si aj po remíze udržal čelo tabuľky, Veľké Orvište je štvrté.

Siladice si podľa očakávania poradili s Kátlovcami, aj keď hostia sa v prvom polčase celkom držali. Skóre otvoril gólom z pokutového kopu Michal Babic, ktorý neskôr premenil aj druhý pokutový kop a dal aj tretí gól, ten už padol z hry. O ďalšie tri góly domácich sa postarali Dvorský, Stojkov a Kadlec, za hostí sa presne trafil dvakrát Daniel Sliva. Hostia prišli v samom závere o Tomáša Pavlíka, ktorý videl červenú kartu za udretie súpera rukou.

Majcichov zdolal Zvončín 3:2, domáci v jednom prípade skórovali z pokutového kopu, ktorý premenil Ondriš. Červeník si podľa očakávania zobral tri body z Horných Orešian, oba góly hostí vsietil Maroš Brestovanský.

Krakovany s Bučanmi remizovali 2:2, o oba góly domácich sa postaral Šimon Šurin, v prvom prípade z pokutového kopu. Za hostí sa strelecky presadil opäť raz Slovák a tiež Strecký.  Aj v tomto zápase musel hlavný rozhodca Monček ťahať červenú kartu, videl ju už v 33. minúte domáci Stolárik. Žltú kartu kartu si ani nemusel schovávať do vrecka, pretože ju potreboval až desaťkrát.

Zápas Bohdanovce – Bučany bol v tomto kole jediný, v ktorom diváci gól nevideli.

V Ružindole viedli Drahovce o dva góly, oba zaznamenal Michal Németh. Za domácich ešte v prvom polčase znížil Minarovič a v 90. minúte z pokutového kopu vyrovnal Vandák. Okrem toho domáci prišli, tiež v 90. minúte, o vylúčeného Karádyho.

7. liga – 13. kolo

Veľké Orvište - Cífer 2:2 (1:1)

Góly: 41. Pavlovič, 90. Veľký (pen) – 37. Hlúch, 52. Lukovič

VEĽKÉ ORVIŠTE: Nemček – Ballon, Dékaň, Vavrinec, Zdenek, Baraniak, Janík, Daniš, Chudý, Šajter, Veľký (Janovský, Pavlovič)

CÍFER: Tollarovič – Korbelič, Húževka, Domorák, Burian, Sagan, Matlák, Fekete, Hlúch, Lukovič, Grosman (Kolenič, Ochaba, Fajkus, Synak)

Ružindol – Drahovce 2:2 (1:2)

Góly: 37. Minarovič, 90. Vandák (pen) – 20. a 32. Németh

ČK: 90. Karády (Ružindol)

RUŽINDOL: Bujzaš – Turoň, Penyak, Huraj, Tomašovič, Minarovič, Grígel, Tomovič, Kubíček, Backa, Laurinec (Karády, Vandák, Ostrý, Adamčík)

DRAHOVCE: Paulovič – Rusnák, Jánošík, Németh, Šerjeník, Cesnek, Zajac, Onder, Kosa, Marušic, Vančo (Babečka, Hargaš, Duchaj)

Majcichov – Zvončín 3:2 (2:1)

Góly: 13. Bunček, 29. Oboril, 59. Ondriš (pen) – 25. Rumpel, 84. Kučera

MAJCICHOV: Vrbovský – Morvay, Scheip, Oboril, Zubčák, Kalivoda, Ondriš, Gerši, Neštický, Gergely, Bunček

ZVONČÍN: Strmenský – Staráček, Vyskoč, Glasa, Lošonský, Zelenský, Mihalovic, Brečka, Klenkovič, Hmam, Rumpel (Blejštil, Čambor, Kučera)

Siladice – Kátlovce 6:2 (1:0)

Góly: 39., 58, a 76. Babic (prvé dva z pen), 61. Dvorský, 74. Stojkov, 79. Kadlec – 69. a 88. Daniel Sliva

ČK: 90. Pavlík

SILADICE: Dúcky – Trnovec, Rau, Jarábek, Vido, Sekereš, Kadlec, Stojkov, Dvorský, Babic, Hecht (Mesároš, Macura, Repka)

KÁTLOVCE: Šimončič – Hupka, Hlavatovič, Mačica, Bohunický, Uváček, Vyhlidal, M. Sliva, D. Sliva, Kadlečík, Holekši (Pavlík)

Bohdanovce – Bučany 0:0

BOHDANOVCE: Riško – Faga, Brestovanský, Palšovič, Zajíček, Braniša, Daniš, Brna, Dufek, Beňo, Ocelka (Mihálik, Školek)

BUČANY: Polóny – Gottwald, Fančovič, Cíferský, Krška, Orolín, Habes, Braniša, Jančovič, Sedlák, Rafi (Balun)

Horné Orešany – Červeník 0:2 (0:1)

Góly: 19. a 52. Brestovanský

HORNÉ OREŠANY: Malý – Malacký, Jankech, Miko, Brestovanský, Peško, Blažo, Zelenay, Turcár, Hurek, Mekký (Gonos, Maron)

ČERVENÍK: Kubatka – Nemec, Krigovský, Brestovanský, Gábriš, Pekarovič, Ješko, Kubička, Uhrík, Táčovský, Reho (Žemla, Martinkovič, Kopún., Nemček, Vančo)