Volejbalistky zabodovali s Novým Mestom nad Váhom

ŠPORT - Volejbal | 30.10.2023, 17.48, prispievatelia

V 7. kole Niké extraligy žien dosiahli trnavské volejbalistky zatiaľ najcennejší výsledok. V repríze vlaňajšej série o 3. miesto proti VK Novému Mestu nad Váhom zaznamenali v aktuálnom ročníku  druhé víťazstvo za tri body, čím skomplikovali súperovi ambície skončiť po prvej časti v skupine 1. – 4.

Volejbalistky zabodovali s Novým Mestom nad Váhom

Trnavský tím po víťazstve nad Novým Mestom nad Váhom. Foto: Elena Kotvasová

Do zápasu s Novým Mestom nad Váhom vstúpili domáce Hitky vstúpili rozpačito, keď nechali súperky vyniknúť blokmi na sieti. Rýchlo prehrávali 1:6 po svojich chybách a vyzeralo to, že absencia Konárovej a nie ideálny zdravotný stav hráčok hlavného trénera Rastislava Filípka bude mať vplyv na výkon Trnavčaniek.

Postupne sa však začali doťahovať na súpera, prestali robiť chyby a na útoku sa začala presadzovať tohtoročná posila Jančová.

Bojovalo sa o každú loptu a diváci videla veľa obetavých zákrokov v obrane na oboch stranách. Prvý set bol nakoniec najvyrovnanejší. V jeho koncovke však nevyužili domáce vyrovnaný stav 23:23 a dvoma vlastnými chybami poslali do vedenia 1:0 na sety hostky.

V druhom sete domáce pod vedením novej kapitánky Adriány Límovej začali bojovať o každú loptu a vyvarovali sa sérii chýb.

Všetky herné činnosti domáce hráčky zlepšili a eliminovali smečiarske duo hostiek. Odmenou za predvedenú hru bol víťazný druhý set, čím sa Hitkám zdvihlo sebavedomie a sebadôvera, že zápas môžu dotiahnuť do víťazného konca.

Prvýkrát v sezóne si Trnavčanky udržali kvalitný bojovný výkon aj v treťom sete, kde postupne prevalcovali súpera a viedli aj 10 bodovým rozdielom (17:7).

Nahrávačka Nového Mesta Rešutíková na chvíľu vzkriesila nádej hostiek svojim servisom, keď dotiahla na rozdiel 4 bodov, ale sériu na servise hostkám prekazila najviac bodujúca hráčka minulej sezóny Rosinská a štvrtý set domáce dotiahli do víťazného konca.

Vo štvrtom sete už domáce hráčky jasne prevýšili súpera, ktorý sa nezmohol už na žiadny odpor a po záverečnom bode sa mohli diváci aj s hráčkami Hit UCM Trnava zo zaslúženého víťazstva za 3 body.

Skvelým výkonom sa za Hit UCM Trnava prezentovala Michaela Jančová, ktorá bola aj vyhlásená za najlepšiu hráčku zápasu (MVP).

"Sme veľmi radi, že sme vyhrali. Bol to zápas plný emócii a veľmi dobrých výkonov. Ďakujeme fanúšikom, že nás prišli podporiť. Verím, že sa udržíme na víťaznej vlne," povedala po zápase, v ktorom nazbierala 22 bodov za 16 útokov, 5 blokov a 1 eso.

V individuálnych štatistikách sa začína doťahovať na najlepšie hráčky Niké extraligy trnavská smečiarka Rosinská, ktorá napriek tomu, že Hit UCM Trnava má odohratý o jeden zápas menej, je na 5. mieste v rebríčku dosiahnutých bodov (89 bodov) a na 2. mieste v štatistike es (14) (na snímke smečuje proti novomestskému dvojbloku).

Po náročnom programe ostatných týždňov čaká hráčky Hit UCM Trnava týždeň bez zápasu (zápas 8. kola v Pezinku sa odohrá 14. 11. 2023 pre povinnosti hlavného trénera Filípka pri reprezentačnom družstve mužov U20).

Najbližšie cestujú Trnavčanky v sobotu 4. novembra do Žiliny a v stredu 8. 11. v Trnave privítajú v dohrávke 1. kola družstvo VK Pirane Brusno.

Hit UCM Trnava – VK Nové Mesto nad Váhom 3:1 (-23, 20, 18, 11)
Rozhodovali: Szász a Gerboc, 200 divákov.
HIT UCM: Sivičeková 3, Rosinská 24, Límová 5, M. Jančová 22, Povrazníková 8, Kotuličová 6, liberky Jánošíková a Pagáčová (Mlynarčíková 0). Tréner: R. Filípek.
VK: Šimeková 8, Rešutíková 5, Richweissová 13, Bíliková 2, Skopalová 11, Martáková 10, liberka Miková (Kovalčíková 1, Dančová 5, Vojtechová 0, Moníková 0). Tréner: J. Šujan.
Hráčky zápasu: Michaela Jančová (Hit UCM Trnava) – Simona Šimeková (VK Nové Mesto nad Váhom)

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Taký štandardný zápas s Novým Mestom. Bojovalo sa o každú loptu, nechýbali emócie ani na jednej strane, k čomu prispeli všetci zúčastnení v hale. Som rád, že sme to zvládli aj s takým zdravotným stavom, aký máme."

Juraj Šujan, tréner Nového Mesta nad Váhom: „V prvom sete sme do polovice dominovali úspešnými blokmi, čo nám výrazne pomohlo. Domáce hráčky sme ľahkovážne dostali do zápasu sériou pokazených podaní. Koncovku 25:23 sme ukončili úspešným blokom Jančovej. Od druhého setu sme neplnili taktické pokyny. Tvrdohlavo si naše hráčky išli za „svojim" útočným riešením, čo nám v konečnom dôsledku nepomohlo. Trnavčanky prakticky dominovali vo všetkých herných činnostiach. Domácim hráčkam blahoželám. My musíme pracovať. Cesta za prvou štvorkou sa nám začína komplikovať. V Trnave sme sa vďaka fanklubu cítili ako doma. Nebolo to so šťastným koncom, ale ďakujeme im za podporu."