Trnava vyhrala derby v Cíferi, za HBC nastúpil Pupík, v hľadisku bol Mesiarik

ŠPORT - Hádzaná | 30.10.2023, 19.03, Ján Král

Novým spoluhráčom pomohol k víťazstvu štyrmi gólmi.

Trnava vyhrala derby v Cíferi, za HBC nastúpil Pupík, v hľadisku bol Mesiarik

Boban Mikovic zaznamenal štyri góly. Foto: Ján Král

Hádzanári HBC Trnava zvíťazili v siedmom kole 1. ligy na palubovke Cífera 26:22. Okresné derby stretnutie začali síce lepšie domáci, v závere deviatej minúty ale už viedli favorizovaní Trnavčania, postupne svoj náskok navýšili na päť bodov a v pomere 8:13 sa išlo do kabín.

Po zmene strán sa Trnavčania pustili do trháku a v 44. minúte viedli už 20:11. Cíferčania potom zapli a znížili rozdiel, avšak hostia doviedli duel do víťazného konca a vyhrali 26:22.

Dvanásť gólov na domácej strane strelil Marek Jankovič, na trnavskej osemkrát napol sieť Tomáš Laho.

Za Trnavu premiérovo nastúpil na pozícii spojky 39-ročný Stanislav Pupík, ktorý počas kariéry obliekal farby Hlohovca, Topoľčian, Považskej Bystrici, ŠKP Bratislava i Bojníc. V Prešove pôsobil prednedávnom ako generálny manažér. Zahral si aj v zahraničných ligách v Rakúsku a Nemecku.

Duel si osobne pozrel aj legendárny trnavský brankár Peter Mesiarik.

Domáci klub využil zápas aj na slávnostný okamih a dlhoročnému funkcionárovi TJ Sokol Františkovi Dugovičovi pogratulovali Cíferčania k životnému jubileu 85 rokov.

„Každý sa snažil pripraviť na okresné derby čo najlepšie. Naším prekvapením pre súpera bolo, že sme dotiahli do tímu Stana Pupíka, bývalého ligistu, ktorý nám sľúbil pomôcť v tejto sezóne. Nastúpil na poste strednej spojky, s Bobanom Mikovicom sa vymieňal aj na ľavej spojke. Zápas bol dobrý, výborne sme hrali v obrane. Za 45 minút sme dostali len 11 gólov, dobre zachytal tiež brankár Denis Šatura. Pripravovali sme sa na ich kľúčového hráča Jankoviča, ktorého sme dobre bránili, hoci napokon dal veľa gólov ale v mnohých akciách sme mu zabránili. Vpredu sme zahodili mnohé šance, aj čisté náskoky, k dobrému výkonu sa vypol i súperov brankár.  Keď dostal Tomáš Laho červenú kartu, nebolo to jednoduché. Chlapci však zabojovali a dotiahli sme to do víťazného konca,“ zhodnotil zápas Peter Lužák, asistent trnavského trénera Richarda Matúšeka.

V súťaži nasleduje reprezentačná prestávka, po nej sa predstaví HBC vo Vajnoroch a v nedeľu 19. novembra o 10:30 privítajú v Mestskej športovej hale v Trnave aktuálneho lídra tabuľky - družstvo Záhoráci Stupava/Malacky B.

„Vo Vajnoroch by sme radi dali väčší časový priestor na palubovke aj našim mladým hráčom. Následne nastúpime doma proti Záhorákom. Pravdepodobne to bude súboj o prvé miesto. Momentálne sme v tabuľke na druhej priečke a aj preto by som chcel pozvať do haly čo najviac fanúšikov, aby mal duel patričnú kulisu a pomohli nám na ceste za víťazstvo,“ dodal Peter Lužák.