Trnavské rybníky
reklama

Rodinné korčuľovanie v Trnave: Púpava ice aréna je otvorená pre verejnosť

AKTUALITY - Trnava | 1.11.2023, 10.30, Ján Král

Ľadová plocha na Priemyselnej ulici sa dá prenajať aj pre súkromné partie.

Rodinné korčuľovanie v Trnave: Púpava ice aréna je otvorená pre verejnosť

Púpava ice arénu využívajú aj mladí hokejisti na svoj rozvoj.

 

 

Hráte radi hokej alebo ste si obľúbili korčuľovanie na ľade? V Trnave máte ďalšiu možnosť, kde si môžete tieto športy užiť.

 

Na Priemyselnej ulici je pre verejnosť počas celého roka prístupná ľadová plocha s názvom Púpava ice aréna.

 

Kryté športovisko sa nachádza v priemyselnom areáli v lokalite známej tiež ako Šmeralka.


Púpava ice aréna ponúka priestor pre širokú verejnosť, záujemcovia si tu môžu objednať ľad, ktorý má rozmery 24 x 15 metrov, pre svoje súkromné účely alebo využiť niektoré z ponúkaných služieb.

 

 


Prevádzkujú tu školu korčuľovania pre deti, rodinné korčuľovanie a tiež hokejovú akadémiu, súčasťou ktorej sú aj tzv. skills tréningy, v rámci ktorých individuálne rozvíjajú jednotlivé herné činnosti hokejistov a brankárov pod dohľadom trénerov Jakuba Rumpela a Mateja Matušeka.


Plánujú tiež robiť kempy zamerané práve na tieto individuálne činnosti. 


Ľadovú plochu si tiež môžu prenajať partie pre svoje hokejové zápasy, hodina vychádza na 120 eur.

 

Dajú sa tu organizovať napr. aj rodinné a narodeninové oslavy spojené s pohybom po ľadovej ploche a občerstvením v bare, rôzne teambuildingy, prípadne si môžu firmy prenajať ľad pre svojich zamestnancov ako formu pracovného benefitu.

 

Z baru na poschodí sa dá pohodlne sledovať dianie na ľavovej ploche.

 

 

Deti naučia korčuľovať

Škola korčuľovania je určená pre deti, ktoré tu dostanú pohybové základy na ľade pod vedením inštruktorov. Drobcov už od troch rokov privítajú vždy v nedeľu od 13:30 do 14:30 a od 14:45 do 15:45.

 

Rodičia zveria svoje deti skúseným odborníkom a z priestorov preskleného baru, ktorý sa nachádza na poschodí hokejovej haly, môžu sledovať ako ich potomkovia napredujú.

 

Škola korčuľovania stojí 7 eur za hodinu na osobu. K dispozícii je tiež skatemill – trenažér korčuľovania pre zlepšovanie korčuliarskej techniky u pokročilých.

 

Trenažér techniky korčuľovania.

 

 

Rodiny na ľade cez víkendy

Rodinné korčuľovanie má v Púpava ice aréne vyhradený čas v sobotu a nedeľu od 17:15 do 18:15. Cena je 5 eur na osobu.

 
Rozpis dostupnosti ľadu pre rôzne aktivity je na webovej stránke www.pupavaicearena.sk, dohodnúť sa dá aj mimo stanovených termínov. 


Časový priestor na ľade ponúkajú i školám či škôlkam z Trnavy a okolia. Kontaktovať sa dá na 0907 157 094 alebo cez súkromné správy na sociálnych sieťach Facebook a Instagram, kde pravidelne zverejňujú aktuality z diania v Púpava ice aréne.


Areál je prístupný denne do 22:00, priamo pred športovým centrom je možné bezplatne zaparkovať.

 

Areál, v ktorom sa nachádza Púpava ice aréna. Vjazd je z Priemyselnej ulice, objekt je situovaný oproti parkovisku.

 

Hala s ľadovou plochou je označená polepmi. Nachádza sa na adrese: Priemyselná 10/B, Trnava

 

 

Investícia spoločnosti Púpava pre verejnosť

Krytá ľadová plocha na Priemyselnej ulici v Trnave funguje už niekoľko rokov. Prednedávnom jej prevádzku zobrala pod svoje krídla spoločnosť Púpava development, ktorá je v meste známa nielen svojimi developerskými aktivitami.


"Týmto krokom pokračujeme v systematických investíciách do športových aktivít v Trnave. Okrem trnavskej hádzanej a futbalového Spartaka sme sa rozhodli podporiť aj zimné ľadové športy, nakoľko vnímame tieto aktivity ako veľmi dôležité pri správnom športovom rozvoji mládeže. Zároveň chceme vytvárať priestor aj pre dospelých, aby mali kde rekreačne športovať a upevňovať tak svoj zdravý životný štýl. Sme lokálpatrioti, v Trnave žijeme a chceme mesto posúvať dopredu aj v tejto oblasti," povedal obchodný riaditeľ Púpava development Miloš Hačko.

 

 


Individuálny prístup v hokejovej akadémii

V rámci Púpava ice aréne funguje hokejová Trnava Hornets academy. Určená je pre deti od prvého po štvrtý ročník základných škôl. Klub vedie bývalý trnavský hokejista Jakub Rumpel.


"Tím sa snažíme prostredníctvom náborov naďalej rozvíjať, otvorení sme preto príchodu nových mladíkov. Na turnaje máme vyhradené soboty," vraví Rumpel.

 

Jakub Rumpel počas tréningu mládežníkov.

 


Počas hráčskej kariéry hrával aj za kanadský Medicine Hat Tigers, s ktorým vyhral v zámorí juniorskú súťaž a následne druhé miesto v celonárodnom finále.

 

V drese reprezentácie Slovenska do 20 rokov bol účastníkom majstrovstiev sveta, neskôr vybojoval s Mladou Boleslavou postup do českej extraligy, najvyššiu slovenskú súťaž si zahral za Nitru, Banskú Bystricu a s hokejom pôsobil ešte aj v Dánsku a Nemecku, kým jeho hráčsku kariéru definitívne nezastavilo zranenie.


"Vždy som patril k veľkým dríčom, všade som presadil svojou zarputilosťou a veci si odmakal. Zároveň som vedel, že cestou v hokeji je pokora a to učím aj chlapcov v akadémii. Počas pôsobenia v Kanade som pochopil, že cesta ako napredovať je venovať sa detailne jednotlivým herným činnostiam hráča," vraví Jakub Rumpel.

 

Gólová radosť Jakuba Rumpela počas jeho aktívnej kariéry. Foto: archív JR

 


"Tréneri vo veľkých kolektívoch nemajú toľko času ísť s každým hráčom do detailov, my v našej akadémii vzhľadom na prácu s menším počtom hráčov dokážeme rozvíjať práve tieto stránky," hovorí Rumpel, ktorý má zároveň vzdelanie v oblasti fyzioterapie.


Po tréningoch na ľade pracujú s mládežnikmi ešte v susednej telocvični, kde robia strečing a kompenzačné fyzické cvičenia potrebné pre komplexný rozvoj športovcov.

 

Telocvičňu môžu využívať na funčkné tréningy aj dospelí.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama