Spartak zdolal Zlaté Moravce, na body mu stačil jeden gól

ŠPORT - Futbal - Spartak | 4.11.2023, 16.57, Ján Král

Rovnako ako v Trenčíne, aj tentoraz zariadil tri body pre andelov Philip Azango.

Autor prvého trnavského gólu Azango v súboji so Slukom. Foto: trnavskyhlas.sk

Spartak Trnava sa snaží budovať klubizmus už u najmenších, aj na zápas so Zlatými Moravcami preto vyčlenil rodinný sektor, kde mali prístup zdarma deti s mamičkami a organizované skupiny mládežníkov.

Na štadión takto prišlo 650 detí, z toho stovka zo základnej školy Besst v Trnave, ďalších vyše 60 z Ružindola, početná skupina bola aj z Piešťan.

Tréner Spartaka Michal Gašparík pristúpil v rámci nabitého programu k rotácii zostavy, Ofori hral proti ViOn-u netradične zo stredovej formácie, pravák Šulek na ľavom kraji obrany. Zranenie Zeljkoviča napokon nebolo také vážne ako sa prvotne očakávalo a umožnilo mu štart od začiatku duelu.

V úvode zápasu bola lopta prekvapujúco viac na kopačkách hostí, Trnava sa začala dostávať do hry po štvrťhodine hry. Ďurišovu strelu brankár Knobloch vyrazil na roh.

Po Danielovom centri potom trnavskému útočníkovi chýbalo pár centimetrov, aby stihol na zadnej žrdi dočiahnuť na loptu.

Na opačnej strane pohrozil strelou nad Brenkus, no v 27. minúte udrela Trnava. Štefánikov priamy kop odvrátila obrana ViOnu len na šestnástku, kde stál Azango a nigérijský krídelník z prvej poslal loptu do bránky – 1:0.

Hostia opäť skúsili streľbu spoza šestnástky Brenkusom, herne však už mali zápas pod kontrolou Trnavčania, ktorí mohli pridať ďalšie góly.

Ďuriš najprv z z pravej strany netrafil cieľ. Neskôr mu tutovku pripravil Azango, hrotovému útočníkovi Spartaka však prekazil radosť dobrým zákrokom Knobloch.

V 43. minúte museli červeno-čierni striedať, zraneného Šuleka vyniesli na nosidlách až do útrob tribúny, na ihrisko prišiel miesto neho Breznik.

Hostia urobili dvojnásobné striedanie cez polčas, avšak z taktických dôvodov, namiesto Balaja a Nsumoha prišli na plochu Mijič a Mondek.

V 53. minúte boli obaja striedajúci hráči aktérmi veľkej šance hostí, Mondekovu prihrávku na päťke telom tečoval Mijič, lopta sa zastavila o žrď.

Krátko na to vzplanuli vášne na trnavskej lavičke, po kritike rozhodcu videli karty asistenti trénera Prisztács a Kukučka, druhý menovaný dokonca vzápätí aj druhú žltú a červenú.

Pokoj na trnavské kopačky mohol priniesť Ofori, zo šestnástky ale namieril tesne nad. Ďurišov gól o pár momentov neskôr neplatil, pre ofsajd pred ním zakončujúceho Daniela.

V ďalších momentoch mali Trnavčania prevahu, vyložené šance sa však už nerodili. Neujali sa strely z diaľky v podaní Koštrnu ani Procházku.

Niké liga – 13. kolo:

FC Spartak Trnava – FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (1:0)
Góly: 27. Azango
ŽK: Priszstács (asistent trénera) - Sluka, Suľa, Duga
ČK: 56. Kukučka (asistent trénera)
Rozhodovali: Marhefka – Poláček, Roszbeck
Diváci: 3468
SPARTAK: Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša, Šulek (43. Breznik) – Zeljkovič – Azango, Štefánik (63. Bainovič), Ofori (75. Procházka), Daniel – Ďuriš. Tréner: Gašparík.
ZLATÉ MORAVCE: Knobloch – Majdan, Suľa, Čonka, Sluka – Gono (58. Čerepkai), Duga – J. Švec, Brenkus (72. Weir), Nsumoh (46. Mondek) – Balaj (46. Mijič). Tréner: Cifranič.

Vladimír Cifranič, tréner Zlatých Moraviec: „Chceli sme využiť nahustený program Trnavy. Vedeli sme, že hrajú na troch frontoch a majú svoje problémy so zraneniami. Aj my sme museli improvizovať v zostave. Rozhodla štandardná situácia, ale opakujeme sa zápas čo zápas - bez strely na bránu nemôžeme uspieť. Šancí nebolo veľa ani na jednej ani na druhej strane, ale z našej strany chýbala väčšia kvalita a kreativita vo finálnej i predfinálnej fáze. Okrem náhodnej odrazenej lopty Patrika Mijiča v druhom polčase sme na bránku nevystrelili. Trnava dala gól a zaslúžene zvíťazila.“

Michal Gašparík, tréner Spartaka Trnava: „Pre nás to bolo dôležité víťazstvo, potrebovali sme potvrdiť výhru z Trenčína, z ťažkého zápasu vonku. Dnes sme zvládli zápas silou vôle. Chalani to odmakali. Nebol to oslňujúci výkon, lopta chalanov úplne neposlúchala, bolo cítiť, že zo začiatku sa ťažšie rozdýchavali, rozbehávali. Dali sme gól zo štandardky, škoda, že Mišo Ďuriš nepridal z dosť veľkej šance druhý gól. Cez polčas sme si hovorili, že to musíme odmakať, odbojovať, aby sme nepúšťali súpera do streleckých situácií. To sa nám podarilo, chalani si po zmene strán siahli na dno síl, nakoniec ten zápas ukočírovali na 1:0. Som spokojný, mali sme štvrtý zápas po sebe na tretí deň. Cítiť, že nestačíme mužstvo úplne ideálne pripraviť, ale robíme body, to je dôležité. Zaváhali sme len so Slovanom, ale inak sa nám darí postupovať aj v slovenskom pohári a v lige sme sa dotiahli k mužstvám, ktoré mali výborný štart do sezóny. Čo sa týka zranenia Šuleka, mal problém už z predošlého zápasu, nehral preto ani v Slovnaft Cup-e. Teraz ho trafili presne do rovnakého miesta. Má podvrtnutý členok, išiel na röntgen. Pravdepodobne nám teraz vypadne.“