Bestrent Cup: Červeník vyradil Madunice, Šúrovce prešli cez Biely Kostol

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 5.11.2023, 17.44, Ján Král

Postup do jarných bojov v pohárovej súťaži Oblastného futbalového zväzu Trnava Bestrent Cup-u si vybojovali Červeník, Bučany, Šúrovce, Siladice, Drahovce, Cífer a Majcichov. Kátlovce hrať ani nemuseli, cez Bíňovce prešli vďaka kontumačnej výhre, keďže domáci duel vopred vypustili.

Michal Németh pomohol k postupu Drahoviec dvoma gólmi. Foto: Ján Král

Cífer zdolal Veľké Orvište jasným spôsobom 4:0. Do polčasu držali hostia bezgólový stav, potom sa začali domáci presadzovať.
Majcichov si podľa predpokladov poradil s Bohdanovcami, po výhre 2:0 ide ďalej.

Červeník sa tešil z vysokého víťazstva 7:1 v derby so susednými Madunicami. Hladko si poradili so súperom aj Drahovce, futbalistom Chtelnice dali 5:0.

V Bučanoch rozhodla 82. minúta, Braniša svojím druhým gólom v stretnutí stanovil skóre so Zvončínom na 3:2.

Šúrovce prešli cez Biely Kostol, na jeho ihrisku zvíťazili 2:1. V súboji Siladice – Krakovany sa zrodila remíza 2:2, v penaltovom rozstrele boli úspešnejší domáci.

Bestrent Cup – 3. kolo

Cífer – Veľké Orvište 4:0 (0:0)
Góly: 49. Grosman, 54. Ochaba, 68. Fekete, 76. Sagan
CÍFER: Tollarovič – Burian, Ochaba, Domorák, E. Korbelič, Matlák, Lukovič, Fajkus, Hlúch, Synak, Grosman (Fekete, Sagan, Húževka, Kolenič, Lukačovič)
V. ORVIŠTE: Nemček – Ballon, Dekáň, Janovský, Zdenek, Janík, K. Daniš, Chudý, Šiška, T. Pavlovič, Veľký (P. Pavlovič, Juríček, Klein, Baraniak)

Fotogaléria zo zápasu

Keď ani takúto šancu nedokázal futbalista Veľkého Orvišťa Juraj Šiška premeniť, prvý polčas sa v Cíferi skončil 0:0. Foto: Marián Pavlík

Prebieha 54. minúta zápasu a Cíferčan Roman Ochaba (č. 2 v žltom) hlavičkou prekonáva bezmocného gólmana Veľkého Orvišťa Matúša Nemčeka. Foto: Marián Pavlík

Najlepším domácim hráčom bol opäť Martin Hlúch (vľavo) v súboji so zadákom hostí Martinom Janovským. Foto: Marián Pavlík

Bohdanovce – Majcichov 0:2 (0:1)
Góly: 33. Bunček, 64. Tančok
BOHDANOVCE: Riško – Faga, Palšovič, Brestovanský, Zajíček, Mihálik, Polakovič, Dufek, Daniš, Ocelka, Brna (Školek, Skukálek, Braniša)
MAJCICHOV: Orichel – Morvay, Scheip, Tančok, Neštický, Gergely, Ondriš, Greši, Bunček, Oboril, Zubčák (Marek, Chorvát, Parák)

Červeník – Madunice 7:1 (1:1)
Góly: 5. a 89. J. Gábriš, 55. Kopún, 64. Farkaš, 72. Nemec, 73. Nemček, 74. Žemla – 12. Slovák
ČERVENÍK: Kubatka – Nemec, P. Vančo, Kopún, Krigovský, Brestovanský, J. Gábriš, Farkaš, M. Ješko, Pekarovič, Kubička (Žemla, Nemček, Táčovský, Martinkovič, M. Kolony)
MADUNICE: Mucha – Kabát, Skýpala, S. Mráz, Belica, Kurinec, Slovák, Ostrovský, Kolarik, Janíček, Strecký (K. Mráz)

Bučany – Zvončín 3:2 (1:0)
Góly: 35. Fančovič, 60. a 82. Braniša (prvý z pen) – 50. Blejštil, 66. vlastný Krška
BUČANY: Jamrich – Rafi, Gottwald, Cíferský, Fančovič, Krška, Orolín, Habes, Braniša, Sedlák, Jančovič (Lenchur, Škarbala)
ZVONČÍN: Strmenský – Glasa, Vyskoč, Lošonský, Mihalovic, Staráček, Hmam, Zelenský, Brečka, Kučera, Blejštil (Čambor, B. Vandák)

Biely Kostol – Šúrovce 1:2 (0:1)
Góly: 67. Jánoška – 18. Salviany, 66. vlastný Trubač
B. KOSTOL: Hanzel – Pösinger, Malina, Ľ. Adámek, Trubač, Samák, Majtényi, Klokner, Mrva, Temer, M. Jurina (Jánoška, A. Adámek)
ŠÚROVCE: S. Sabo – A. Sabo, Jobek, Sedláček, Holič, Gábor, Bohunický, Ďuriš, Richnák, Salviany, Bango (Hudcovič, Marek Sabo, Martin Sabo, Bodiš)

Siladice – Krakovany 2:2 (1:0), na penalty 4:2
Góly: 7. F. Lančarič, 65. D. Bališ – 54. Š. Pažík, 76. Šurin
SILADICE: Dúcky – L. Trnovec, Jarábek, Rau, Vido, Macura O. Sekereš, Mesároš, Kadlec, Babic, F. Lančarič (D. Bališ)
KRAKOVANY: Mihálik – J. Valo, Michálek, Ďuračka, Stolárik, Gažík, Spál, Šurin, Andrísek, Šimor, Š. Pažík (M. Pažík, Franko)