Futbal, 5. liga: Piešťany vyhrali vo Vrbovom, Hlohovec a Horná Krupá nebodovali

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 5.11.2023, 16.59, prispievatelia

V „piešťanskom" derby hostilo Vrbové futbalistov z neďalekého kúpeľného mesta, ktorí si napokon odvážali tri body. Horná Krupá sa vrátila z Domaniže bez bodu, rovnako aj Hlohovec z Kvašova.

Futbal, 5. liga: Piešťany vyhrali vo Vrbovom, Hlohovec a Horná Krupá nebodovali

Piešťanci sa tešili z troch bodov. Foto: facebook.com/PFK Piešťany

Vrbové išlo v súboji z Piešťanmi do vedenia zásluhou gólu Alexa Kusého z 26. minúty. Po prvom polčase domáci viedli a platilo to aj dobrých dvadsať minút druhého polčasu.

Potom sa dostal k slovu hosťujúci Šimon Valachovič, ktorý v 68. minúte vyrovnal a o pár minút neskôr poslal Piešťany do vedenia.

V 89. potvrdil víťazstvo hostí tretím gólom Allina. Piešťany tak preskočili svojho súpera prvýkrát počas jesene aj v tabuľke.

Horná Krupá cestovala do Domaniže, kde sa body len tak ľahko nerozdávajú. Napokon sa vracala domov bez bodu a s troma inkasovanými gólmi. Domaniža sa po tomto zápase dostala v tabuľke na druhú priečku.

Hlohovec hral v Kvašove, čo mal byť, aspoň pri pohľade do tabuľky, súper, kde by bolo možné uhrať nejaký ten bod. Napokon sa to nepodarilo, domáci sa ujali vedenia v 30. minúte vďaka gólu Pilného a pár minút pred koncom pridali aj druhý gól. Posledné strelecké slovo mal Hlohovec, výsledok v 88. minúte na konečných 1:2 gólom zo štandardnej situácie upravil Lošonský.

Dva zápasy v tomto kole odložili na 17. novembra, nehralo sa v Brvništi a Veľkých Uherciach.

5. liga SZ – 14. kolo

Vrbové - Piešťany 1:3 (1:0)

Góly: 26. Kusý – 68. a 79. Valachovič, 89. Allina

VRBOVÉ: Székely – Hutár, Kovársky, Kaman, Srnec, Kravárik, Kusý, Doboš, Troják, Rangel, Mackovčín (Kubica, Sedlák)

PIEŠŤANY: Kolena – Glos, Ďurina, Gula, Sloboda, Strelec, Kusý, Allina, Buchel, Guemache, Valachovič (Tomaga)

Domaniža – Horná Krupá 3:0 (1:0)

Góly: 29. a 54. Orávik, 82. Sádecký

HORNÁ KRUPÁ: Bránsky – Hrčka, Ďurinský, Fodor, Zaoral, Orihel, Dobiš, Šoka, Hodulík, Guldan, Kopin (Javorek, Mikinič, Mego, Sudin, Haberl)

Kvašov – Hlohovec 2:1 (1:0)

Góly: 30. Pilný, 83. Jaroněk – 88. Lošonský

HLOHOVEC: Višvarda – Polák, Krajinčák, Hornák, Suarez, Lošonský, Lyra, Loskot, Musa, E Silva, Kluka (Brezovský, Gálik)

Ladce – Prečín 1:2 (1:1)

Kanianka – Myjava B 1:2 (1:0)