Futbal, 4. liga: Boleráz a Trebatice získali tri body, Jaslovské Bohunice jeden

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 5.11.2023, 17.24, prispievatelia

V 14. kole 4. ligy sa darilo tímom z nášho regiónu, dva z nich zvíťazili, Jaslovské Bohunice získali aspoň bod.

Daniel Martinka (v modrom) strelil jeden z gólov Bolerázu. Archívne foto: Ján Král

V tabuľke druhý Boleráz nastúpil v jednom z dvoch šlágrov víkendu na horúcej pôde štvrtej Prievidze. Skóre duelu otvoril v 26. minúte domáci David Zedek.

Slavoju však vyšiel okamžitý obrat, keď už o dve minúty viedol po zásahoch Juraja Sekeru a Daniela Martinku.

Hoci ešte pred prestávkou svojim druhým gólom v stretnutí vyrovnal David Zedek, v druhom dejstve už triafali do čierneho iba hostia a po góloch Jána Magdolena a Adama Konečného zvíťazili na Hornej Nitre 4:2.

Keďže vedúce Nové Zámky v druhom šlágri víkendu doma podľahli tretiemu Gabčíkovu, manko Bolerázu na lídra sa znížilo na tri body.

Rovnakým pomerom ako Boleráz zvíťazili aj Trebatice, ktoré doma privítali futbalistov z Hurbanova. Do vedenia išli ako prví domáci, keď už v 6. minúte skóroval Erik Zula. Hostia vyrovnali tesne pred odchodom do kabín zásluhou Štefana Gelleho.

V druhej 45-minútovke si Trebatice postupne vypracovali až trojgólový náskok, keď sa presadili Dávid Hlavatovič, Tadeáš Vailing a Michal Blaško. V úplnom závere už iba korigoval prehru hostí dvojgólový Štefan Gelle.

Trebatice sa po tretej výhre v sezóne posunuli na 12. miesto tabuľky.

Len o lepšie skóre sú pred nimi Jaslovské Bohunice, ktoré si priviezli cenný bod za remízu 1:1 z Imeľa, ktorý pred duelom ťahal päťzápasovú víťaznú sériu.

Všetko podstatné sa udialo na konci prvého dejstva, keď sa najskôr domáci dostali do vedenia v 38. minúte po vlastnom góle Lukáša Minaroviča, no už o minútu vyrovnal Daniel Dvorák.

Jaslovské Bohunice dohrávali od 61. minúty v oslabení po vylúčení Olivera Strečanského, v samom závere videl červenú kartu aj domáci Rudolf Gál.