Trnavské rybníky
reklama

Muž pri pôrode: Prečo by mal byť aj on pripravený?

BLOG - Trnavskými očami | 7.11.2023, 18.04, reklamný článok

Pôrod je jedinečným a transformačným momentom v živote každej ženy, ale aj v živote páru. Často si myslíme, že príprava na pôrod je výhradne záležitosťou budúcej mamy. Avšak muž, ako partner a otec dieťaťa, má tiež dôležitú úlohu. Prečo by mal aj on absolvovať prípravu na pôrod? Dôvody podrobne vysvetľuje pôrodná asistentka Romana Kopčíková.

Muž pri pôrode: Prečo by mal byť aj on pripravený?

Ilustračné foto (4x): istockphoto.com


1. Podpora pre partnerku

Jedným z kľúčových aspektov, o ktorých hovorím aj na kurze je morálna podpora, ktorú môže muž poskytnúť svojej partnerke.

 

Pôrodný proces je často fyzicky aj emocionálne náročný, a muž, ktorý je dobre pripravený, môže byť pevným stĺpom podpory pre svoju partnerku.

 

Keď rozumie procesu pôrodu a vie, čo od neho žena potrebuje, je skutočne schopný pomôcť.

 

 

2. Lepšie porozumenie procesu

Participáciou na kurze prípravy na pôrod, ako je ten na www.poa.sk, môže muž získať hlboké pochopenie o tom, čo sa deje počas pôrodu a aké sú možné komplikácie.

 

Tým pádom môže byť aktívnejším účastníkom v celom procese. Často sú to práve muži na kurze, ktorí sa pýtajú otázky na hlbšie pochopenie celeho procesu pôrodu. 

 

 

3. Posilnenie vzťahu

Spoločná príprava na pôrod môže byť skvelou príležitosťou na posilnenie vzťahu medzi partnermi. Umožňuje im spoločne prežívať predpôrodné obdobie a pripravovať sa na novú etapu ich života.

 

Vídavam ako partneri na začiatku kurzu bývajú skeptickí a prichádzajú len z povinnosti. No každým ďalším sedením sa viac túlia k svojej partnerke, hladkajú bruško a sú viac napojení na svoju tehotnú partnerku.

 

Niekedy je práve toto kľúčovým momentom v celom procese pôrodu.

 

 

4. Vytvorenie pevnej väzby s dieťaťom

Muži, ktorí sa aktívne zúčastňujú prípravy na pôrod, často hlásia silnejšiu emocionálnu väzbu s ich novonarodeným dieťaťom.

 

Aktívna účasť počas pôrodu môže posilniť otcovský inštinkt a pripútať ho bližšie k dieťaťu. Na kurze napríklad veľa hovorím aj o mužskom bondingu a jeho význame.

 

Muži a aj ženy, sú prekvapení z jeho dôležitosti.

 

 

5. Aktívna úloha pri pôrode:

Nie je to len o tom byť prítomným. Počas kurzu prípravy na pôrod sa môže muž dozvedieť o technikách, ktoré môžu pomôcť zmierniť bolesť, o dýchaní či o možnostiach zasahovať a kedy je lepšie iba podporovať.

 

Tým môže byť cennejším pomocníkom pri samotnom pôrode.

 

 

6. Validné informácie od skúsených odborníkov

Mnoho mužov potrebuje jasné, konkretizované informácie, aby mohli byť efektívnou oporou. Ako pôrodná asistentka pracujúca niekoľko rokov v slovenskej a zahraničnej pôrodnici mám bohaté skúsenosti a môžem ponúknuť overené a aktuálne informácie.

 

Príprava na pôrod na www.poa.sk zabezpečuje, že obaja partneri budú mať v rukách tie najlepšie dostupné zdroje a informácie.

 

 

Záver

Pripojenie sa k partnerke na kurze prípravy na pôrod, napríklad na www.poa.sk, nie je iba o získavaní informácií. Je to o spoločnom zážitku, o budovaní väzieb a o pripravenosti čeliť jednému z najdôležitejších okamihov v živote ako tím.

 

Nezabúdajme, že pôrod je začiatkom rodiny, a je výhodné začať ho spoločne, pripravení a informovaní.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama