Ženy Spartaka deklasovali Žilinu, žiačky majú v sezóne skóre 216:0!

ŠPORT - Futbal - Spartak | 8.11.2023, 10.28, prispievatelia

Hráčky Spartaka po reprezentačnej prestávke potvrdili úlohu jasných papierových favoritiek, Žilinu zdolali vysoko 9:1.

Ženy Spartaka deklasovali Žilinu, žiačky majú v sezóne skóre 216:0!

Radosť trnavskej kabíny po jednoznačnom víťazstve. Foto: Janka Červíková

Trnavčanky nastupovali po dvojtýždňovej pauze bez súťažného zápasu na súboj so Žilinou s cieľom predĺžiť víťaznú sériu proti tomuto súperovi, keďže zvíťazili v posledných troch vzájomných meraniach síl.

Za týmto cieľom si išli od úvodného hvizdu, keď absolútne ovládli dianie na trávniku a bola iba otázka času, kedy sa to premietne aj do skóre.

Čakanie na prvý presný zásah trvalo deväť minút, keď sa presadila Klaudia Tyčiaková. Tá istá hráčka pridala v 20. minúte aj svoj druhý zásah v stretnutí.

V 27. a 38. minúte strelila dva góly aj Michaela Martišková a na polčasových 5:0 upravila v nadstavenom čase Soňa Servátková.

V druhom dejstve sa na prvú zmenu skóre čakalo do 61. minúty, keď sa z pokutového kopu nemýlila Erika Randová. Už na 7:0 zvýšila v 72. minúte Barbora Bederková.

Po nej sa do streleckej listiny zapísala opäť Michaela Martišková, ktorá v 77. minúte zavŕšila hetrik.

Šošonky sa jediného presného zásahu dočkali v 82. minúte, keď sa peknou strelou prezentovala Barbora Valová. Konečný rezultát 9:1 stanovila v 89. minúte svojim druhým gólom v stretnutí Barbora Bederková.

Základná zostava Trnavčaniek v súboji so Žilinou. Foto: Martin Nemochovský

Červeno-čierne tak natiahli víťaznú šnúru v súbojoch so Žilinou už na štyri zápasy a ideálne sa naladili na budúcotýždňové derby proti bratislavskému Slovanu.

„Už v kabíne a na rozcvičke bolo cítiť dobrú emóciu a nastavenie od dievčat. Povedali sme si, že chceme od úvodu diktovať tempo hry, dať prvý gól, trošku sa upokojiť a nadviazať na to ďalšími zásahmi. To sa nám podarilo, už po polčase sme viedli o päť gólov. Potom sa nám hralo ľahšie, vychádzali nám kombinácie, vyhrávali sme súboje,“ zhodnotil stretnutie lodivod trnavských žien Matej Chocina.

V predchádzajúcej sezóne sa Trnavčankám nedarilo premieňať pokutové kopy, z deviatich nariadených využili iba dva. V zápase so Žilinou dostali vôbec prvú takúto možnosť v aktuálnom ročníku. Loptu si na biely bod postavila bývalá hráčka Žiliny Erika Randová a proti bývalým spoluhráčkam nezaváhala.

„Pred zápasom sme si povedali, kto je určený na zahrávanie penalty. Erike ten zápas chutil, mala určite aj vnútornú motiváciu proti bývalým spoluhráčkam. Osobne som od začiatku veril, že ju premení, aj keď Janka Červíková ma na lavičke trošku zneistila, ale veril som tomu a dobre to dopadlo,“ vrátil sa k premenenému pokutovému kopu tréner Spartaka.

Nina Krištofiaková je ďalšia mladá hráčka, ktorá dostala šancu medzi ženami. Foto: Ľubomír Horňák

V minulom kole v Petržalke absolvovala ligový debut kapitánka majstrovského kolektívu žiačok z minulej sezóny Michaela Pekárová. Teraz na ňu nadviazala ďalšia členka úspešného kolektívu, stredopoliarka Nina Krištofiaková.

Do hry sa dostala v 69. minúte, počas približne 20 minút na trávniku sa prezentovala solídnym výkonom.

„Myslím, že sme podali veľmi dobrý tímový výkon. Počas celého zápasu sme boli lepšie ako súperky, hru sme mali pod kontrolou. Vytvorili sme si veľa šancí a dali sme viacero pekných gólov. O nominácii som sa dozvedela v piatok po tréningu. Vôbec som to nečakala, ale samozrejme ma to veľmi potešilo. Tešila som sa na duel a na novú skúsenosť. Pred stretnutím som bola celkom nervózna, no na rozcvičke to zo mňa opadlo. Na ihrisku som sa cítila dobre. Hra bola rýchlejšia ako v juniorkách, ale staršie baby ma podporili a pomohli mi. Zápas mi ukázal, že ak chcem patriť medzi najlepšie, musím na sebe ešte veľa pracovať a trénovať,“ povedala k svojim prvým ligovým minútam talentovaná Nina Krištofiaková.

„Určite je to pre mňa aj pre Mišku (Pekárovú, pozn. red.) veľká skúsenosť nastúpiť už v pätnástich rokoch za ženy. Je to niečo iné ako mládežnícka súťaž. Ženská liga je na vyššej fyzickej aj technickej úrovni. Je to niečo nové, čo nám môže pomôcť a motivovať nás v ďalších futbalových krokoch,“ doplnila.

„Ninku sledujem už dlhšie. Tým, že som v minulej sezóne trénoval juniorky, tak som si ju aj tam párkrát vypožičal zo žiačok. Má veľmi dobré fyzické predpoklady, čo je veľké plus. Je to dievča, ktoré má rado futbal, baví ju to, je majsterkou Slovenska v žiackej kategórii. Určite chcem, aby takéto hráčky ako Ninka, Miška Pekárová, ale aj ďalšie postupne okúsili ženský futbal. Ninka podala dobrý výkon, dúfam, že to bude pre ňu motivácia sa zlepšovať a čo najrýchlejšie sa dostať do ženského tímu natrvalo,“ vyjadril sa k výkonu ligovej debutantky kouč Chocina.

Hráčky Spartaka čaká najbližšie najslávnejšie slovenské derby na pôde Slovana Bratislava. Duel na umelej tráve v areáli bratislavských Pasienkov má úvodný výkop naplánovaný na sobotu 11. novembra o 15:30.

Úvodných desať derby v predchádzajúcich sezónach ovládli zakaždým belasé, no to jedenáste hrané v aktuálnom ročníku zvládli lepšie Trnavčanky, keď zvíťazili vo veľkom štýle pomerom 4:0. A práve na posledné vzájomné meranie síl by rady nadviazali aj v Bratislave.

„Čaká nás náročný zápas, lebo Slovan sa nám bude chcieť revanšovať za tú prehru, ktorú sme im uštedrili. My im ale určite nič nedáme zadarmo, dobre sa pripravíme a do Bratislavy pôjdeme s cieľom zvíťaziť. Chceme ukázať, že tá predchádzajúca výhra nebola náhoda, že to bol výsledok práce, ktorú dievčatá odvádzajú,“ dodal na záver kormidelník ženského tímu Spartaka Matej Chocina.

DEMIŠPORT liga – 11. kolo

Spartak Trnava – MŠK Žilina 9:1 (5:0)
Góly: 9. a 20. Tyčiaková, 27., 38. a 77. Martišková, 45+. Servátková, 61. Randová (pen), 72. a 89. Bederková – 82. Valová
ŽK: Vančová, Valová (obe Žilina)
Rozhodovali: Puschenreiter - Juhás
Diváci: 35
TRNAVA: Králiková (69. Nemochovská) – Servátková, Randová, Pivarčiová, Belicová (69. Obuchová), Žigová, Polačková (46. Bederková), Tyčiaková (69. Krištofiaková), Konečná (46. M. Čeriová), Martišková, Cedulová. Tréner: M. Chocina.
ŽILINA: Vančová – Šmidová, Staňová (58. Michalcová), Badíková, Múdra (58. Bučková), Cvešperová, Valová, Možutíková (69. Huléni), Časnochová, Ďurišová, Poliaková (69. Gunišová). Tréner: S. Ceniga.

Mládežníčky valcujú súperky

Dievčenské mládežnícke výbery nastúpili počas víkendu proti súperkám z Komárna. Kategória junioriek do 19 rokov zvíťazila hladko 8:0.

V prvej 45-minútovke skórovala dvakrát Natália Polačková, po prestávke pridali presné zásahy Diana Gregušová, Hana Bačiková a po dve trefy si pripísali Laura Gáliková a Alexandra Eckerová.

V tabuľke patrí juniorkám štvrté miesto so ziskom 21 bodov z desiatich zápasov.

Ešte jednoznačnejšiu výhru si pripísala kategória do 15 rokov, ktorá súperkám z juhu Slovenska strelila 16 gólov. Presné zásahy si rozdelili rovnomerne medzi obe dejstvá, ktoré v tejto kategórii trvajú 40 minút.

Najlepšou strelkyňou duelu sa stala Simona Amrichová s piatimi zásahmi, štyri pridala Ema Hankociová, hetrikom sa prezentovala Ema Tančoková a po dva góly strelili Lucia Zacharová a Michaela Hudecová.

Žiačkam patrí v tabuľke neohrozene prvé miesto, keď zvíťazili vo všetkých desiatich dueloch pri ťažko uveriteľnom skóre 216:0.

Treba dodať, že gólový rozdiel mohol byť ešte výraznejší, no po minulotýždňovom odhlásení sa zo súťaže družstva Častkoviec boli všetky ich výsledky anulované, mladé Trnavčanky tak prišli o výhru 46:0.

Spartak Trnava WU19 – KFC Komárno WU19 8:0 (2:0)
Góly: 12. a 15. Polačková, 47. a 85. Gáliková, 55. a 61. Eckerová, 79. Gregušová, 89. H. Bačiková
TRNAVA: Nemochovská – Čoknayová, Stanková, Reháková, Hečková, Krištofiaková, Polačková, Lehocká, Gáliková, Eckerová, Servátková (Z. Horváthová, Krupová, Geschwandtnerová, Bukrotinová, Gregušová, H. Bačiková). Trénerka: V. Čeriová.

Spartak Trnava WU15 – KFC Komárno WU15 16:0 (8:0)
Góly: 2. a 39. Hudecová, 7., 13. a 48. Tančoková, 20., 29., 36., 41. a 55. Amrichová, 22. a 43. Zacharová, 64., 70., 72. a 77. Hankociová
TRNAVA: Prešinská – Huttová, Zacharová, Vlčková, Polačiková, Hankociová, Tančoková, Amrichová, Hudecová, K. Králiková, Mikulková, Jankovičová, Pavlíková, Rampašeková. Tréner: R. Halada.