Trnavské rybníky
reklama

So Spartakom leteli do Dánska aj fanúšikovia, ako podpora i zranení hráči

ŠPORT - Futbal - Spartak | 8.11.2023, 15.44, Ján Král

V hľadisku desaťtisícového štadióna Right to Dream Park vo Farume bude vo štvrtok aj približne 600 priaznivcov Spartaka.

So Spartakom leteli do Dánska aj fanúšikovia, ako podpora i zranení hráči

Manželia Zuzana a Dušan Malatinskí tiež cestovali so Spartakom. Foto (3x): Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Futbalisti trnavského Spartaka už sú v Dánsku. Vo štvrtok ich v meste Farum čaká zápas skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy s Nordsjaellandom.


Let spoločnosťou AirExplore z Bratislavy do Kodane bol príjemný, lietadlo iba trochu rozkolísalo pri pristávaní, po hodine a pol letu však Boeing 737-800 bezpečne zosadol na pristávacej dráhe v dánskej metropole.


Výpravu privítalo slnečné počasie, bolo krátko po daždi, na chvíľu sa dokonca nad letiskom objavila dúha.

ŠUPA technika
reklama


Hráči Spartaka si letecký presun krátili po svojom. Miha Kompan Breznik dobíjal baterky spánkom, štvorica Samuel Štefánik, Jakub Paur, Martin Mikovič, Roman Procházka drvila Človeče nehnevaj sa.

 

Viacerí hráči sledovali na tabletoch filmy. K nim sa zaradil aj Kelvin Ofori.


„Mám rád fantasy kinematografiu, prípadne si v lietadle pri dlhšej ceste pospím. S lietaním problém nemám, vo svojom živote som sa toho už pomerne dosť nacestoval,“ povedal Ofori.


Do ghanského futbalistu, ktorý v Európe začínal v Nemecku, vkladajú andeli pravidelne svoje ofenzívne nádeje. Hráva najčastejšie z krídla, vo víkendom dueli proti Zlatým Moravciam ho však tréner Michal Gašparík zaradil do stredovej formácie.


„Nemôžem sa sťažovať, som vždy pripravený hrať tam, kde je to najlepšie pre mužstvo. Neriešim, či nastúpim v strede, napravo alebo z ľavej strany,“ uviedol šikovný Afričan.


„Nordsjaelland je silný s loptou, jeho hráči vynikajú v pozičnej hre, snažia sa súpera zlomiť a udrieť aj cez stred ihriska, sú v tomto veľmi nebezpeční. Na zápas sme sa dôsledne pripravovali, analyzovali sme si súpera, aj náš predošlý zápas. Na odvetu sme nachystaní,“ dodal Ofori.

 

Kelvin ofori s lietaním nemá problémy.

 


V jednom lietadle s futbalistami Spartaka cestovalo aj takmer 60 fanúšikov. Klub umožnil záujemcom zakúpiť si zážitkový let do Dánska s výpravou. Medzi tými, čo ponuku využili, boli aj v Trnave známe tváre.


Nechýbal ani podnikateľ a viceprezident trnavského golfového klubu Ivan Novotný. „Myslím si, že 2:1 vyhráme. Niečo mi hovorí, že nás Dáni podcenia, naopak, naši chlapci budú namotivovaní a vyletíme na nich. Ak však prinesieme čo i len bod, budem veľmi rád,“ zaprognózoval si Novotný.


„V prvom zápase v Trnave som mal pocit, že Nordsjaelland nás pustil hrať iba to, čo sami chceli. Zápas s Fenerbahce bol však úplne o inom. Uvidíme, ako to teraz bude vo Farume,“ dodal.


Do Kodane letel so spartakovcami aj Dušan Malatinský, syn legendárneho trénera Antona Malatinského. Zájazd si zakúpili spoločne s manželkou a priateľmi.


„Na všetkýcch svätých som bol otcovi zapáliť sviečku na hrobe a pošepkal mi: Duško, choď! Fanúšikovská rodzina sa rozrastá, treba chlapcov podporiť, je to zároveň radosť takto cestovať s mužstvom,“ vravel Malatinský.


Výsledok vraj ale pri návšteve cintorína s Toni-báčim nerozoberali. „Otec nikdy netipoval, verím však v dobrý výsledok, 1:1 beriem.“


Dušan Malatinský inak svojho času pôsobil v Spartaku aj na funkcionárskej pozícii. Odvtedy už ubehli viac ako dve desaťročia.

 

„Spartak prešiel veľkou zmenou k lepšiemu. Nedajú sa porovnávať časy, keď som pri klube pôsobil ja a súčasnosť, je to aj dobou,“ dodal.

 

Na futbalistov Spartaka sa po prílete do Kodane vrhli lovcovia autogramov.

 


Celkovo inak na zápas vyrazilo približne 600 fanúšikov červeno-čiernych, drvivá väčšina po vlastnej osi bežnými leteckými linkami.

 

V deň zápasu majú o 15:00 stretávku na námestí Rådhuspladsen v Kodani, odkiaľ sa spoločne presunú vlakom do Farumu.


Spartak našiel v Dánsku prechodný domov v hoteli vzdialenom asi 20 kilometrov od Kodane v pokojnej lokalite pri Baltickom mori. 


Vo výprave sú brankári Takáč, Vantruba, Šulla a hráči do poľa: Koštrna, Štetina, Šulek, Kóša, Ujlaky, Breznik, Mikovič, Bainovič, Procházka, Peňa, Bukata, Štefánik, Zeljkovič, Karhan, Ofori, Azango, Daniel, Paur, Djuričin, Ristovski, Ďuriš.


Pravda, v prípade Mikoviča, Šuleka, Djuričina ide skôr o mentálnu podporu tímu, do hry ich nepustia zdravotné problémy.

 

Nové biele dresy Spartaka predstavili Roman Procházka, Martin Mikovič a Nicolas Gorosito. Foto: Lukáš Grinaj

 

 

Vo výprave chýba okrem iných aj Andrej Djurič, ktorý sa lieči v Srbsku pod dohľadom svojho lekára. Má poškodené väzy v členku, doba jeho návratu do plnej záťaže sa odhaduje medzi jedným a troma mesiacmi.


Zápas Nordsjaelland – Spartak Trnava bude mať výkop vo štvrtok 9. novembra o 18:45. V priamom prenose duel odvysielajú cez aplikáciu AMC Mikro, zo záznamu od 21:00 na Sport 1.

 

Andeli duel odohrajú v novej sade bielych dresov, ktoré majú na prsiach červeno-čierny pruh.

 

Z Kodane JÁN KRÁL

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama