Trnavské rybníky
reklama

Petícia nepomohla, nefrologickú ambulanciu v Hlohovci nemá kto prevádzkovať

AKTUALITY - Hlohovec | 9.11.2023, 15.26, prispievatelia

Petíciou sa zaoberalo aj ministerstvo zdravotníctva, ktoré konštatovalo, že poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti, spoločnosti FMC – dialyzačné služby z Piešťan, zrušilo povolenie na prevádzkovanie nefrologickej ambulancie v špecializačnom odbore nefrológia v Hlohovci na jej vlastnú žiadosť.

Petícia nepomohla, nefrologickú ambulanciu v Hlohovci nemá kto prevádzkovať

Ilustračné foto: pixabay.com

reklama

 

Petíciu za obnovenie dialyzačného strediska a nefrologickej ambulancie v Hlohovci podpísalo viac ako 4200 ľudí. Mestské zastupiteľstvo v Hlohovci ju dnes vzalo na vedomie.

 

Viac urobiť nemohlo, pretože tieto zdravotnícke služby mesto neposkytovalo. Súkromná spoločnosť prestala prevádzkovať nefrologickú ambulanciu v Hlohovci na konci februára tohto roku.

 

„Dialyzačné stredisko bolo v rukách súkromnej spoločnosti, ktorá vyhodnotila, že to pre ňu nie je rentabilné, pretože mala len sedem pacientov. Ekonomicky im to nevychádzalo, tak sa zbalila a odišla,“ povedal primátor Hlohovca Ivan Baranovič.

Munipolis
reklama

 

Podľa autorov petície zrušením dialyzačného strediska a nefrologickej ambulancie v Hlohovci došlo k bezprecedentnému ohrozeniu poskytovania dostupnej zdravotnej starostlivosti.

 

„Nie je možné, aby v čase, keď vláda SR rozdáva miliardy eur na pomoc Ukrajine, nemala peniaze aj na pomoc pre svojich občanov,“ píše sa v petícii, ktorá bola smerovaná primátorovi mesta a vláde Slovenskej republiky. Predsedom petičného výboru bol Martin Beluský, ktorý bol v minulom volebnom období poslancom parlamentu za Kotlebovu Ľudovú stranu Naše Slovensko.

 

Zber podpisov pod petíciu vrcholil pred septembrovými parlamentnými voľbami.

 

Petíciou sa zaoberalo aj ministerstvo zdravotníctva, ktoré konštatovalo, že poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti, spoločnosti FMC – dialyzačné služby z Piešťan, zrušilo povolenie na prevádzkovanie nefrologickej ambulancie v špecializačnom odbore nefrológia v Hlohovci na jej žiadosť.

 

Ministerstvo podľa zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti v tomto prípade inú možnosť nemalo a žiadosti muselo vyhovieť.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama