Trnavské rybníky
reklama

Spartakovec Štetina: Umelú trávu by som zakázal, mám pocit, že utekám po parkovisku

ŠPORT - Futbal - Spartak | 10.11.2023, 10.24, Ján Král

Stopér Spartaka Lukáš Štetina patrí k základným kameňom trnavskej defenzívy. Ukázal to aj zápas v Nordsjaellande, kde riešil situácie s prehľadom. I vďaka jeho výkonu napokon andeli uhrali na pôde silného súpera remízu 1:1.

Spartakovec Štetina: Umelú trávu by som zakázal, mám pocit, že utekám po parkovisku

Lukáš Štetina (č.2) počas ďakovačky s fanúšikmi po zápase s Nordsjaellandom. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Čo hovoríte na zápas?

- Vedeli sme, že súper bude dominantný na lopte. Aj v prvom dueli sa však ukázalo, že sa s nimi môžeme rovnať. Držanie lopty majú extrémne, do toho ešte umelá tráva, vedeli sme, že nás bude čakať zápas s množstvom behania. To sa potvrdilo, no myslím si, že sme podali dobrý výkon v defenzíve. Smerom dopredu sme veľa šancí nemali, ale dali sme gól a máme cennú remízu.

 

 

V obrane ste tentoraz hrali vo štvorici, nie v pätici ako v prvom dueli. Pociťovali ste veľké rozdiely?
- Doma sme hrali v päťčlennej obrane, prišlo mi to bezpečnejšie. Nevedel som, čo od toho teraz čakať. V domácom dueli sme riešili mnohé nábehy, cítil som sa v pätici viac zabezpečene. Nemal som však vôbec pocit, že by štvorka bola zlý ťah. Naštudovali sme si ich herný štýl a dobre sa na to pripravili. Individuálna kvalita hráčov Nordsjaellandu je na vysokej úrovni, ale poradili sme si s tým.

ŠUPA technika
reklama

 

 

Tréner dánskeho celku Thorup vravel, že rozhodli nepremenené šance v prvom polčase a zvýšená intenzita zo strany Trnavy v druhom polčase. Súhlasíte?
- V druhom polčase sme ich v určitej fáze zatlačili na ich polovicu, takmer až pred ich šestnástku. Prišlo mi, že už aj oni toho majú dosť a kondične sa dostali do problémov, začali sme dominovať. Keď získajú loptu, dokážu ju viac podržať. Keby sme aj my ešte viac držali loptu a otáčali ťažisko, keď by behali bez lopty oni, potrápili by sme ich ešte výraznejšie. Mohlo to byť možno ešte zaujímavejšie a ktovie, možno by prišiel aj náš víťazný gól.

 

 

Tréner Gašparík na pozápasovej tlačovke spomínal, že zvažuje, že by z krídelníka Erika Daniela spravil krajného obrancu. Čo na túto myšlienku ako šéf obrany hovoríte?
- Erika vidím primárne ako krídlo. Nič proti nemu, ale typické návyky krajného obrancu nemá. Celý život hráva na krídle. V Dánsku si pozíciu odohral dobre, aj vtedy keď tam bolo pár ťažkých situácií a musel riešiť zložité situácie jeden na jedného. Obstál, obzvlášť keď na to nie je zvyknutý. Príde mi však, že viac máme z neho, keď je krídle, kde je ťahový, veľmi dobrý v hre jeden na jedného. Tieto jeho prednosti treba využiť. Samozrejme, teraz máme v tíme maródku, treba nejako zostavu poskladať, rešpektovať, kde nás tréner postaví. Tam všetci odohráme maximum. Myslím si, že proti Nordsjaellandu podal každý výkon na hranici svojich možností a síl.

 

 

Zápas sa hral na umelom trávniku, čo nevyhovuje každému futbalistovi. Ako sa vy pozeráte na tento hrací povrch?
- Nechcem sa zle vyjadrovať, ale umelú trávu by som zakázal v našej lige aj európskych pohároch. Kto chce hrať tieto súťaže, nech má prírodný trávnik. Pre mňa to nie je normálny povrch, je to akoby iný šport, mám pocit, že utekám po parkovisku… Je to tvrdé, lopta má iný odskok. Nevidím v tom žiadnu výhodu. Pre kluby je to asi finančne výhodnejšie, ale za mňa prírodný trávnik by mal byť podmienkou pre hlavné súťaže. Budem rád, ak si od umelky odpočiniem. Čaká nás tento rok na takomto povrchu ešte Žilina. V budúcej sezóne už by mala byť pre súťažné zápasy na Slovensku podmienkou prírodná tráva, tak uvidíme, či to tak aj bude.

 

 

Cítite po zápase aj výraznejšie zaťaženie tela?
- Tesne po zápase nie, ale na druhý deň to príde. Dva dni sme trénovali na umelej tráve v Trnave, cítil som členok, koleno. Cez zápas som mal pocit, že si to sadlo, ale chrbát mám na druhý deň po takejto záťaži vždy mŕtvy. Ten terén je skrátka tvrdší.

 

 

Do Dánska vás prišlo povzbudiť asi šesťsto fanúšikov Spartaka. Solídny počet, čo poviete?
- Treba povedať, že my sme na ihrisku remizovali, ale oni v hľadisku vyhrali. Klobúk dole koľko ich prišlo, ako povzbudzovali. Bol som príjemne prekvapený, koľko ich vycestovalo. Predsa len, išlo o veľkú diaľku, dlhé cestovanie. Klobúk dole, veľa ma to potešilo.

 

 

V nedeľu uzavriete nabitý program duelom v Košiciach, potom vás čaká pár dní voľna. Ide o súpera, ktorému sa v lige nedarí, no hlavne v domácom prostredí je nevyspytateľný. Ako vnímate blížiaci sa ligový súboj?
- Vždy, keď príde k zmene trénera ako nedávno v Košiciach, hráči sa chcú ukázať. Ani nový tréner však zo dňa na deň mužstvo nenaučí zázraky. Musíme sa samozrejme pripraviť na ich silné stránky, ale aj slabé, aby sme vedeli ako ich využiť. Mali by sme sa však sústrediť skôr na seba, máme lepší tím a cestujeme tam s cieľom získať tri body.

 

 

Povestný ste svojou záľubou v autách. Budete voľno cez reprezentačnú prestávku tráviť aj vo svojej garáži, alebo zvolíte iný program?
- Po nabitom programe budem rád, keď strávim čas s rodinou, možno pôjdeme niekde spolu do bazéna. Oddych si za svoj prístup zaslúžia všetci chalani z tímu. Verím, že sa v Košiciach podarí podať dobrý výkon, uhrať dobrý výsledok a tréner nám dá čo najviac dní odpočinku. Po dobrej sérii sa aj lepšie regeneruje.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama