Trnavské rybníky
reklama

NÁZORY: Spartak vyťažil z analýzy súpera detail, ktorý rozhodol o zápase

ŠPORT - Futbal - Spartak | 10.11.2023, 13.45, Ján Král

Trnavčania zaskočili Nordsjaelland výborne zvládnutým signálom.

NÁZORY: Spartak vyťažil z analýzy súpera detail, ktorý rozhodol o zápase

Finále signálu, po ktorom Spartak skóroval. Ofori posiela loptu na Ďuriša, ten hlavou umiestni loptu do siete. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Ak chcete vo futbale uspieť na medzinárodnej scéne, potrebujete mať zvládnuté detaily. Obzvlášť ak čelíte súperovi, ktorého kvalita je vyššia ako vaša.

 

Vtedy vám zostáva oprieť sa o pevnú defenzívu a pokúsiť sa súpera niečím prekvapiť, mať pritom zároveň kus šťastia a zvládnuť finálnu fázu. 


Spartak Trnava týmto štýlom získal cenný bod za remízu 1:1 na ihrisku Nordsjaellandu. Kľúčovým momentom bola 61. minúta duelu a signál, ktorý zahrali andeli po rohovom kope.

ŠUPA technika
reklama


Realizačný tím Spartaka zároveň pri tejto situácii dokonale využil analýzu súpera. Trnavskí tréneri si totiž všimli, že pri defenzívnom postavení dánskeho mužstva sa pri rohovom kope mužstvo sústreďuje najmä na bránenie tzv. červenej zóny – teda hráčov v šestnástke priamo pred bránkou. 


Ak však súper nerozohrá roh centrom, ale na krátko, dvojicu hráčov (v tomto prípade rozohrávajúceho Bukatu a dva metre od neho stojaceho Oforiho) bráni iba jeden hráč (Osman).

 

V slovenskej lige v drvivej väčšine prípadov nasadzuje brániaci sa tím na dvoch hráčov defenzívnu dvojicu.


V dánskej lige bránia v podstate všetky tímy takéto situácie s jedným hráčom a spoliehajú sa na vyriešenie situácie v inom území ihriska.


Spartak tento poznatok filigránsky využil a nacvičil si signál, pri ktorom sa Ofori tvári akoby čakal na krátku prihrávku od Bukatu, realita je ale iná a Ofori zohrá úplne inú rolu.

 

Bukata nečakane posiela pas až na šestnástku, kde čaká Bainovič. Preberie si loptu a naznačuje strelu. 


Nordsjaelland medzitým vytláča defenzívnu líniu, na Bainoviča vystupuje zo šestnástky Svensson, srbský futbalista v službách Spartaka však vopred vie, že nejde páliť, ale bude hľadať prihrávkou Oforiho, ktorého úlohou je vyhnúť sa ofsajdu a utekať po hranici obrannej línie smerom k päťke, kam mu Bainovič posiela prihrávku.

 

Medzitým Ďuriš a Kóša idú na prvú, resp. druhú žrď, za nimi ešte „istí“ situáciu strategicky rozmiestnená trojica hladných vlkov v bielych dresoch čakajúcich na prípadný odraz lopty. 


Andelom vyjde moment dokonale, milimetrovo sa vyhnú ofsajdu, Ofori, ktorého navyše ani nepokryje zaskočený Osman, ešte podľa plánu posiela loptu pred bránku na Ďuriša, ktorý ju hlavou dopraví do siete prekvapeného súpera


Videorozhodom potvrdený gól, 1:1 a ako sa napokon ukazuje, ide o rozhodujúci moment stretnutia, ktorý rozhodí Dánov natoľko, že spartakovci už dokážu dokočírovať stretnutie do zdarného konca.


Remíza, prvý bod do tabuľky skupinovej fázy a 166 tisíc eur za remízu do klubovej kasy.


Šťastie praje pripraveným, zverenci trénera Michala Gašparíka boli pripravení a preto sú po konci zápasu šťastní.

 

Dobrá robota!

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Cisárky Sereď
reklama