Trnavské rybníky
reklama

Gary Neville? Manchester? To nie! Krídelník Spartaka Daniel sa na obrancu necíti

ŠPORT - Futbal - Spartak | 10.11.2023, 12.15, Ján Král

Nereže mu ani hra na umelej tráve.

Gary Neville? Manchester? To nie! Krídelník Spartaka Daniel sa na obrancu necíti

Erik Daniel (v bielom). Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Dobrý výkon na netradičnom poste predviedol v zápase s Nordsjaellandom (1:1) futbalista trnavského Spartaka Erik Daniel. Ako krídelník so silnejšou pravou nohou nastúpil na pozícii ľavého obrancu.

 

Duel zvládol na jednotku, spomínal to na pozápasovej tlačovkej aj tréner tímu Michal Gašparík.


„Tréner brankárov Paľo Kamesch po zápase žartoval, že pozíciu zahral ako Gary Neville…“ žartoval Gašparík.

ŠUPA technika
reklama


Prirovnaním k legendármu bekovi Manchestru United však Danielovi až tak neuľahodil.

 

„Manchester United ja teda vôbec nemusím, Gary Neville ani neviem, ako hral. Obrancov celkovo neobľubujem s výnimkou Marcela,“ smial sa na stretnutí s novinármi  Erik Daniel.


Gašparík na tlačovke spomenul, že by si vedel hráča predstaviť na kraji obrany aj dlhodobo. „Rád útočím, hoci vo štvrtok som sa k tomu veľmi nedostal, no dúfam, že nebudem hrávať v obrane pravidelne,“ usmieval sa ďalej Daniel.


„Som hlavne rád, že som to zvládol v obrane a získali sme bod. Neprekáža mi, že som hral cez nohu. Zo začiatku som sa trochu hľadal. Keď idú títo hráči na vás jeden na jedného, je to ťažké. Najmä fyzicky to bolo veľmi náročné, zo začiatku mali domáci šance, ustáli sme to. Pre mňa to bolo ťažšie v hlave, musel som rozmýšľať, ako sa na útočníka otočiť. Neútočil som toľko, vedel som, že si to nemôžem až tak dovoliť.“

 


Hralo sa na umelej tráve, počas dňa pršalo, navyše, domáci plochu ešte pred zápasom a cez polčas polievali, aby malo lopta rýchlejší sklz.


„Umelá tráva je úplne iný šport, iný futbal, mali výhodu, že na tom trénujú, hrajú, my sa sa s tým popasovali a zvládli sme to. Hrať na umelke je nevýhoda, obdivujem hráčov Nordsjaellandu, že to takto pravidelne zvládajú. Ja už nechcem… Kolená a členky trpia, musíte zastaviť, nič sa vám nešmykne, je to ťažšie. Teraz nás budú dva dni dávať dokopy pred zápasom s Košicami.“


Pristavil sa aj pri priaznivcoch Spartaka, ktorých do Farumu pricestovalo vyše šesťsto. „Naši fanúšikovia sú skvelí, ďakujeme im za podporu, dúfam, že sú spokojní s bodom,“ uzavrel Daniel.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama
Cisárky Sereď
reklama