Futbal, 5. liga: Štvorgólový Buchel zariadil Piešťanom vysoké víťazstvo

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 12.11.2023, 07.01, prispievatelia

Hralo sa záverečné jesenné kolo piatej ligy, na programe sú však ešte dohrávky.

Jakub Buchel (vpravo) mal v sobotu strelecký deň. Foto: PFK Piešťany

Piešťany zaznamenali už tretie víťazstvo v rade za sebou. V ich drese v sobotu zažiaril 21-ročný Jakub Buchel, ktorý v priebehu niekoľkých minút strelil súperovi z Kanianky štyri góly!

Pozoruhodné je, že prvý zaznamenal v 14. minúte, štvrtý v 21. minúte. Ďalšie dva, rovnako ako pred týždňom, pridal Šimon Valachovič. Piešťany zápas vybavili prakticky už v prvom polčase.

Vrbové si išlo do Podolia pre tri body, napokon sa domov vracalo s jediným. Po prvom polčase viedli hostia o dva góly, postarali sa o ne Srnec a Kusý. Lenže v druhom polčase skórovali aj domáci a pár minút pred koncom vyrovnali gólom z pokutového kopu, ktorý v 88. minúte premenil Gajdošík.

Horná Krupá zdolala Brvnište 1:0, keď nariadený pokutový kop v závere prvého polčasu premenil Martin Guldan.

Piešťany napokon prezimujú na druhej priečke tabuľky. Rozhodol o tom nedeľný súboj medzi Prečínom a Domanižou, domáci po výhre 4:0 o dva body predskočili PFK.

5. liga - 15. kolo:

Piešťany – Kanianka 6:1 (5:0)

Góly: 14., 17., 18. a 21. Buchel, 30. a 74. Valachovič – Ďurina (vlastný)

PIEŠŤANY: Kolena – Glos, Ďurina, J. Petráš, Šadibol, Strelec, Kusý, Buchel, Guemache, Korec, Valachovič (O. Petráš, Modrovič, Tomaga, Jánoš, Vatrt)

Podolie – Vrbové 2:2

Góly: 78. Žoldák, 88. Gajdošík (pen) – 26. Srnec, 45. Kusý

VRBOVÉ: Székely – Hutár, Kovársky, Kaman, Srnec, Kravárik, Kusý, Kubica, Doboš, Troják, Rangel (Košinár, Sedlák)

Horná Krupá – Brvnište 1:0 (1:0)

Góly: 43. Guldan (pen)

HORNÁ KRUPÁ: Bránsky – Fogel, Hrčka, Fodor, Sudin, Haberl, Zaoral, Dobiš, Šoka, Hodulík, Guldan (Ďurinský, Kopin, Orihel, Mego, Fančovič)

Partizánske - Kvašov 3:3 (1:1)

Chynorany – Ladce 3:2 (0:0)