Futbal, 4. liga: Jaslovské Bohunice vyhrali, Boleráz remizoval, Trebatice prehrali

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 12.11.2023, 17.06, Ján Král

V záverečnom kole jesennej časti 4. ligy zaznamenali tímy z nášho regiónu všetky druhy výsledkov.

Martin Machovič gólovo pečatil triumf Jaslovských Bohuníc. Foto: Ján Král

Boleráz privítal futbalistov Trenčianskych Stankoviec netradične v Smoleniciach. Hostia si v 28. a 35. minúte vypracovali dvojgólový náskok, strelecké štatistiky si vylepšili Martin Ďuráči a Tomáš Svatík.

Slavoj však dokázal v samom závere úvodného dejstva vyrovnať, gólmi sa o to postarali Marek Planeta a Peter Kozák.

V 53. minúte domáci zavŕšili obrat, keď ich do vedenia poslal Adam Konečný. Deľbu bodov za remízu 3:3 zariadil v 66. minúte Felix Daniel Tomík.

Keďže v poslednom jesennom kole si remízu pripísali všetky tímy z vedúcej šestice, na čele tabuľky sa nič nezmenilo. Boleráz prezimuje na druhej priečke o skóre pred Gabčíkovom a s trojbodovou stratou na vedúce Nové Zámky.

Víťazstvom sa s jeseňou rozlúčili Jaslovské Bohunice, ktoré doma zdolali Trstice 3:1. Skóre otvorili v 20. minúte domáci po zásahu Šimona Horvátha. Hostia vyrovnali o štvrťhodinu neskôr po vlastnom góle brankára ŠK Blava Štefana Matejkoviča.

V druhej 45-minútovke sa z presných zásahov tešili už iba Jaslovské Bohunice, keď im v 53. minúte prinavrátil jednogólový náskok Lukáš Minarovič a v závere ešte poistil výhru Martin Machovič.

Jaslovským Bohuniciam patrí po jesennej časti 11. miesto.

Trebatice nebodovali v Leviciach, ktorým podľahli najtesnejším rozdielom 0:1. O jediný presný zásah duelu sa postaral v 70. minúte Nikolas Kupča. Trebatice figurujú na 14. mieste tabuľky.