Trnavské rybníky
reklama

UCM chce kúpiť školu V jame, aj pozemky pri svojej budove na Bučianskej

AKTUALITY - Trnava | 13.11.2023, 17.32, prispievatelia

Do rozpočtu mesta by tak mohli pribudnúť milióny eur, poslanci Mestského zastupiteľstva v Trnave budú o predaji rozhodovať na najbližšom zasadnutí.

UCM chce kúpiť školu V jame, aj pozemky pri svojej budove na Bučianskej

Školský areál V jame. Foto: Ján Král

reklama

 

Konzorcium Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave a Trnavskej univerzity chce kúpiť areál bývalej základnej školy V jame v Trnave, ako aj pozemky v okolí svojej budovy na Bučianskej ceste.

 

Zámer súvisí s projektom vytvorenia konzorcia s Trnavskou univerzitou a ambíciou čerpať peniaze z Plánu obnovy na strategický rozvoj. Trnava by predajom do rozpočtu mesta získala približne 12 miliónov eur.

 

Vyplýva to zo zverejneného zámeru predaja majetku, o ktorom bude rozhodovať Mestské zastupiteľstvo v Trnave na najbližšom zasadnutí.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

Podľa primátora Petra Bročku nie je Trnava odkázaná na predaj tohto majetku, napriek tomu nie je proti. „Podporíme tak investíciu do rozvoja vzdelávania a zvyšovania kvality oboch univerzít, " poznamenal Bročka.

 

Univerzity môžu na svoj projekt integrácie získať z Plánu obnovy desiatky miliónov eur. Trnava bude majetok predávať ako prípad hodný osobitného zreteľa, o predaji musia rozhodnúť poslanci trojpätinovou väčšinou.

 

Osobitný zreteľ spočíva podľa zverejneného zámeru prevodu majetku, okrem iného, aj v podpore strategického rozvoja vysokých škôl, vo zvyšovaní ich konkurencieschopnosti prostredníctvom spájania do väčších celkov, ako aj v modernizácii výskumnej, vzdelávacej a ubytovacej infraštruktúry.

 

Ak Trnava majetok predá, získané prostriedky by podľa primátora Bročku mohli byť použité prednostne do vzdelávacej infraštruktúry, ale rozhodovať o tom budú opäť poslanci.

 

Trnavská univerzita a Univerzita Cyrila a Metoda v Trnave už v apríli informovali, že sa zapojili do výzvy ministerstva školstva na predkladanie projektových zámerov na podporu pri strategickom rozvoji infraštruktúry vysokých škôl.

 

V prvej fáze plánujú vytvorenie konzorcia, v ďalšom období by malo prísť k ich spojeniu.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov na SR
reklama
Cisárky Sereď
reklama