Trnavské rybníky
reklama

Spartak a Ultras vydali stanovisko: Na mol opitých fanúšikov nebudú viac tolerovať!

ŠPORT - Futbal - Spartak | 15.11.2023, 12.02, Ján Král

Buď takéto osoby nepustia štadión, alebo budú okamžite vyvedení z hľadiska. Platí to aj pre výjazdy.

Spartak a Ultras vydali stanovisko: Na mol opitých fanúšikov nebudú viac tolerovať!

Sektor fanúšikov Spartaka vo Farume. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Nemienia ďalej tolerovať na mol opitých fanúšikov. Futbalový klub Spartaka Trnava a Ultras Spartaka zverejnili spoločné stanovisko, ktorým dali jasne najavo, že alkohol v nezvládnutej podobe nemá miesto na futbalovom štadióne.


Po zápase Európskej konferenčnej ligy vo Farume s Nordsjaellandom sa veľa hovorilo o fanúšikovskej podpore. Do Dánske vycestovalo za Spartakom vyše 600 priaznivcov.

 

Klub hnali svojimi hlasivkami dopredu, našli sa však medzi nimi aj takí, ktorí nezvládli alkohol a boli súčasťou incidentov s domácimi usporiadateľmi.

ŠUPA technika
reklama


„Aj napriek mnohým výzvam, či už zo strany klubu, ale aj od samotných zástupcov fanúšikov ohľadom požívania alkoholu, sa stále nájdu jedinci, ktorí tieto výzvy na umiernenú konzumáciu ignorujú a svojím následným správaním robia hanbu nielen sebe, ale aj klubu a samotným fanúšikom. Preto sme sa spoločne so zástupcami fanúšikov dohodli na nasledovných opatreniach,“ píše sa na oficiálnej stránke klubu.


Ako sa ďalej uvádza vo vyhlásení: „Osoby pod viditeľným vplyvom alkoholu nebudú vpustené na žiaden zápas, či už sa to týka domáceho štadióna alebo sektoru hostí na vonkajších zápasoch. Rovnaké pravidlo platí aj priamo na tribúnach – ľudia, ktorí očividne pod vplyvom alkoholu vyvolávajú zbytočné konflikty alebo bezdôvodne ničia interiér štadióna, budú okamžite riešení a vyvedení mimo štadión. Toto platí aj mimo štadióna, hlavne na výjazdoch, kde častokrát dokáže podnapitý jedinec znemožniť účasť na futbale všetkým ostatným.“


Na dodržiavanie týchto opatrení budú podľa správy okrem iného dohliadať nielen usporiadatelia ale aj zástupcovia z radov fanúšikov. Ultras na svojom facebookovom konte dodávajú, že toto vyhlásenie je odsúhlasené oboma stranami.


„Ozaj už nastal čas, aby sme sa posunuli trochu ďalej a nebrali výjazd či domáci zápas ako možnosť sa ožrať na kašu a ani len netusiť, kde sa vlastne nachádzam. Nejde len o to, že si dotyčný ani len nepamätá, kde bol, atď., ale hlavne sú takí ľudia absolútne nepoužiteľní či už pri fandení alebo inej spoločnej prezentácii. Veríme, že si to každý vezme k srdcu. Nie sme spolok abstinentov, ani anjelici, ale minimálne už máme mnohí vek na to, aby sme si vedeli ustriehnuť samých seba. Ak nie, bude to musieť urobiť niekto druhý, čomu sa dúfame vyhneme,“ uviedli Ultras Spartaka.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama