Trnavské rybníky
reklama

Lukáš Hrošovský z trnavských mládežníckych klubovní je Bielou vranou

AKTUALITY - Trnava | 20.11.2023, 06.59, prispievatelia

V piatok 17. novembra sa stal jedným z laureátov ocenenia Biela vrana, ktoré je udeľované za občiansku odvahu a obhajobu verejného dobra.

Lukáš Hrošovský z trnavských mládežníckych klubovní je Bielou vranou

Ocenenie Biela vrana si prevzal v piatok v Bratislave. FOTO: Robert Tappert

reklama

 

Lukáš Hrošovský organizoval pre mladých na Kysuciach vzdelávacie aktivity a poznávacie cesty do zahraničia. Keď verejne vystúpil proti extrémizmu, začali sa stupňovať prejavy nenávisti voči nemu, nechýbali ani vyhrážky.

 

Na aute priateľky našiel prepichnuté gumy, v zvončeku zápalky, prišiel o mládežnícku klubovňu. Napokon odišiel do Trnavy, kde už rok a pol buduje mládežnícke klubovne.

 

Lukáš Hrošovský sa stal v piatok 17. novembra jedným z laureátov ocenenia Biela vrana, ktoré je udeľované za občiansku odvahu a obhajobu verejného dobra.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

Primátor Trnavy Peter Bročka prácu Lukáša Hrošovského chváli. „Keď sme pred pár rokmi v Talianskom Trente hľadali inšpirácie pre mestský program práce s deťmi a mládežou, ani som nedúfal, že sa nám podarí nájsť tak šikovného človeka, ako je Lukáš, ktorý nám pomáha stať sa mestom s najlepším programom práce s mládežou,“ napísal na sociálnej sieti Bročka.

 

V Trnave sú zatiaľ tri mládežnícke klubovne, podľa Bročku pribudnú ďalšie. „Pod palcom“ ich má práve Hrošovský.

 

„Žijú medzi nami ľudia, ktorí sa v čoraz vo väčšom počte stávajú predmetom sústredených útokov a nenávisti len pre ich postoje a hodnoty. Z histórie poznáme, aké je nebezpečné, keď necháme beztrestne v spoločnosti narastať nenávisť a urobíme z ľudí terče. Odtiaľ býva už len krôčik k reálnemu násiliu. Biela vrana sa chce tento rok postaviť za ľudí, ktorí takú nenávisť zakúšajú a poprosiť verejnosť o návrat ku vzájomnej úcte, empatii, dialógu a hľadaniu spoločného základu, kým nie je neskoro,“ povedala pri príležitosti 16. ročníka udeľovania ocenení Biela vrana spoluzakladateľka tohto ocenenia Zuzana Wienk.

 

Biela vrana je ocenením spoločensky prínosného a odvážneho občianskeho činu. Udeľuje sa ako poďakovanie vzácnym ľuďom okolo nás, ktorí sú ochotní brániť pravdu a spravodlivosť.

(ts,pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama
Cisárky Sereď
reklama