Trnavské rybníky
reklama

Spartakovec Zeljkovič zaujal, jeho prípadný prestup však nie je na programe dňa

ŠPORT - Futbal - Spartak | 22.11.2023, 15.52, Ján Král

Slovinský reprezentant do 21 rokov patrí k oporám Spartaka.

Spartakovec Zeljkovič zaujal, jeho prípadný prestup však nie je na programe dňa

Adrian Zeljkovič na stredajšom tréningu Spartaka. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Meno futbalistu Spartaka Trnava Adriana Zeljkoviča sa v týchto dňoch skloňuje v súvislosti s možným prestupom do zahraničia.

 

Mediálnu hladinu okolo slovinského reprezentanta do 21 rokov rozvíril známy novinár Fabrizio Romano, ktorý sa špecializuje na dianie okolo hráčskych transferov.

 

Na sociálnej sieti priniesol informáciu, že defenzívneho stredopoliara andelov majú v merku dva kluby z Nemecka a dva z Talianska.

ŠUPA technika
reklama


„Počul som o tom novinárskom príspevku. Neviem však viac. Hovoril som s mojím hráčskym agentom a povedal mi, že nie je mojou prácou sa tým zaoberať. Sústreďujem sa na napredovanie v Trnave, aby som dobre trénoval a zlepšoval sa. Ak sa niečo reálne udeje, budem o tom vedieť, momentálne ale platí, že nejde o nič,“ povedal nám pred stredajším tréningom Adrián Zeljkovič.


Snom každého futbalistu je hrať v čo najlepšej súťaži, Zeljkovič nie je výnimkou. 


„Páči sa mi futbal v Španielsku, ale to nie je vôbec dôležité. Rád by som raz hrával v kvalitnej európskej súťaži, ale nevyberám si konkrétnu. O tom to nie je,“ pridal.


Fabrizio Romano písal o 21-ročnom futbalistovi počas reprezentačnej prestávky, v ktorej gólom pomohol slovinskej dvadsaťjednotke k remíze 1:1 s tureckými rovesníkmi.


„Odohrali sme dobrý zápas, nadobudli sme pozitívny pocit pred blížiacimi sa duelmi. Čo sa týka môjho gólu, nebolo to nič špeciálne, po rohu som sa presadil hlavou. Nanešťastie tento gól neznamenal na konci zápasu víťazstvo.“


Zeljkovič na rozdiel od väčšiny trnavského tímu nemal v uplynulých dňoch voľno, keďže si plnil povinnosti pri národnom tíme. Zvyšku kádra doprial tréner Michal Gašparík po nabitom programe viacdňovú pauzu.

 

Teraz sa už mančaft pripravuje na nedeľný ligový duel v Podbrezovej (26.11. o 17:30 v priamom prenose TV Dajto), následne vo štvrtok 30. novembra o 21:00 bude hostiť doma v piatom kole skupinovej fázy Európskej konfenčnej ligy Ludogorec Razgrad.

 

„Oba zápasy budú ťažké, musíme sa dobre pripraviť a ísť do nich ako tradične naplno,“ dodal Zeljkovič.

 

Vstupenky na medzinárodný súboj sú v predaji online.


Mladý Slovinec prišiel do Trnavy v lete ako náhrada za Kyriakosa Savvidisa. V podstate okamžite sa udomácnil v základnej zostave, nebyť nahusteného programu andelov a z dôvodu vyťaženia hráčov vynútenej rotácie zostavy, jeho minutáž by zrejme dosahovala maximálne čísla.


„Na prestupovom trhu hľadáme kvalitu a hlavne perspektívnu kvalitu, aby sa dala ďalej speňažiť.  Klub sa trochu viac začal na toto orientovať. To je jeden z našich cieľov. Ak by mal Zeljko ponuku, bol by som rád, pretože by to znamenalo, že sme našli perspektívneho hráča s dobrou výkonnosťou. Čísla a dáta nám ukazovali, že vyzerá ešte zaujímavejšie ako predtým nepostrádateľný Savvidis. To sa aj potvrdilo. Uvidíme, či bude schopný prestúpiť už po polroku, alebo bude potrebovať dlhšie obdobie,“ povedal na margo stredopoliara tréner Michal Gašparík.


Ak bude Zeljkovič pokračovať v nastúpenom trende, o budúcnosť sa báť nemusí. Javí sa ako veľmi zaujímavý hráč s kvalitnou defenzívou a dobrou rozohrávkou.

 

V Trnave však má dlhodobú zmluvu a jeho prestup do zahraničia vyzerá momentálne viac-menej len ako mediálna téma. 


„Okolo Adriana registrujeme šumy, nemáme však nič konkrétne na stole. Sme radi, že sa mu darí, je súčasťou nášho klubu. Jeho prípadný prestup ale nie je témou dňa. Prišiel do klubu, aby nám pomohol splniť ciele. Pokiaľ príde reálna ponuka, budeme sa ňou zaoberať. Je to skromný, šikovný chalan, ktorý na sebe neustále pracuje. Prajeme mu, aby sa mu do budúcna podarilo posunúť do väčšieho klubu. Dovtedy, verím, spolu ešte dosiahneme úspechy,“ vyjadril sa k téme prezident Spartaka Peter Macho.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama