Trnavské rybníky
reklama

Brutálny čin v Hlohovci, mladíka dobili a ťahali za autom

AKTUALITY - Hlohovec | 23.11.2023, 10.30, prispievatelia

Jeden z piatich obvinených sa podľa polície čase v voľna zapájal do občianskej iniciatívy, ktorá si dala za cieľ riešiť výtržnosti mladistvých v Hlohovci.

Brutálny čin v Hlohovci, mladíka dobili a ťahali za autom

Všetkých piatich podozrivých policajti zadržali. Ilustračné foto: Pavol Machovič

reklama

 

Trnavský vyšetrovateľ obvinil piatich mužov zo zločinu úmyselného ublíženia na zdraví v štádiu pokusu, zločinu vydierania spolupáchateľstvom a jedného aj z prečinu krádeže.

 

Všetci sa podieľali na krutej bitke mladého muža, ktorého zbili do bezvedomia. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody až na 12 rokov.

 

Muži podľa polície prinútili v Hlohovci nastúpiť do auta 20-ročného mladíka, tam ho začali biť. Vyčítali mu, že deň predtým informoval políciu o tom, že sa mali vlámať do rodinného domu.

Munipolis
reklama

 

„S autom zašli až do obce Dvorníky, časť Posádka, zabočili na poľnú cestu, kde ho skopli na zem, priviazali mu o nohu lano a ťahali autom niekoľko metrov. Keď sa mu podarilo z lana dostať, pribehli opäť k nemu a v bitke pokračovali ďalej,“ informovala o drsnom útoku trnavská polícia.

 

Potom mu prikázali, aby sa vyzliekol, zobrali mu mobil, preukaz a päťeurovú bankovku. Keď si mysleli, že dobitý muž je v bezvedomí, naložili ho do kufra auta a vyhodili ho na autobusovej zastávke v Bojničkách v okrese Hlohovec.

 

Mladý muž skončil s viacerými zraneniami po celom tele v nemocnici, kde ho jednorazovo ošetrili.

 

Polícia krátko po skutku zadržala so súhlasom prokurátora prvých troch podozrivých mužov a neskôr ďalších dvoch. Muži vo veku 18, 20, 21, 26 a 31 rokov boli už v minulosti súdne trestaní, prevažne za násilné trestné činy.

 

Traja z nich boli za násilnú trestnú činnosť v podmienke. Polícia tiež informovala, že jeden z obvinených sa v čase voľna zapájal do občianskej iniciatívy, ktorá si dala za cieľ riešiť výtržnosti mladistvých v Hlohovci.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama