Trnavské rybníky
reklama

Spartakovci skautujú možné posily, s tréningom začali viacerí hráči po zranení

ŠPORT - Futbal - Spartak | 24.11.2023, 10.52, Ján Král

Na andelov po dvoch voľnejších týždňoch opäť čaká anglický týždeň s dvoma súťažnými zápasmi.

Spartakovci skautujú možné posily, s tréningom začali viacerí hráči po zranení

Martin Mikovič je jedným z hráčov, ktorí sa po zranení opäť vrátili do tréningového procesu. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama


Futbalisti trnavského Spartaka načerpali cez reprezentačnú prestávku nové sily. Po náročnom programe to padlo vhod asi každému hráčovi, vrátane realizačného tímu. Tréner tímu Michal Gašparík si urobil s rodinou krátky výlet do Solúnu.


„Bolo cítiť, že mužstvo už potrebuje odpočinok. Hráči dostali štyri dni voľna, užili si to s rodinami a po výletoch. Tiež som využil lacnejšie letenky a vybehol za teplom. Od pondelka sa už normálne pripravujeme na ďalšieho súpera v klasickom tréningovom cykle,“ povedal Michal Gašparík.


Dobrou správou bolo, že do tréningového procesu sa s určitými úľavami vrátili Martin Mikovič, Nicolas Gorosito, Ján Bernát a tiež brankár Dobrivoj Rusov. Individuálne sa pripravovali Azeez Oseni a Kazeem Bolaji

ŠUPA technika
reklama


„Doliečujú sa nám, ale ešte nemôžeme o ani jednom z nich povedať, že sú úplne fit. Všetci sú v procese, uvidíme, ako to bude vyzerať do konca týždňa. Nepredpokladám, že by boli schopní zasiahnuť do najbližšieho zápasu,“ uviedol Michal Gašparík.


Pre svalové zranenie, naopak, chýbali Samuel Štefánik a Lukáš Štetina.


V Košiciach už bol aspoň na lavičke Marco Djuričin, ktorý mal pre známe problémy dlhodobý výpadok.


„Marca sme zobrali s výpravou aj do Dánska, chceli sme ho mať pod drobnohľadom, aby s nami trénoval. Má k dobru ďalší týždeň, počas ktorého sa poctivo pripravuje. Vidno, že sa do toho pomaličky dostáva a dá sa s ním rátať na nejaký kratší časový úsek aj do zápasu,“ pokračoval Gašparík.


V nedeľu 26. novembra o 17:30 nastúpia spartakovci na dôležitý duel v Podbrezovej. Železiari sú tabuľkovým súperom Trnavy, zo štvrtého miesta zaostávajú za andelmi iba o bod.


„V posledných stretnutiach sa nám s nimi darilo, ale každý zápas je iný. Podbrezová tiež zmenila nejaké veci, nehrajú už len v schéme 3-4-3, veľa odohrali aj v rozostavení 3-5-2, ktoré je síce tiež trojobrancové, ale systémovo o dosť iné. Budeme sa chystať na oba varianty, verím, že ukážeme našu kvalitu. Chceme nadviazať aj na to, že sa nám v tejto sezóne darí na ihriskách súperov.“


Duel odvysiela v priamom prenose TV Dajto, sledovať sa dá aj na streamovacej službe Voyo.

 

Na stredné Slovensko sa chystajú napriek chladnému počasiu i fanúšikovia Spartaka, lístky sa budú predávať v pokladni na štadióne pri sektore hostí v cene 7 eur.


Po ligovom dueli budú musieť červeno-čierni rýchlo prepnúť na medzinárodný režim. Vo štvrtok 30. novembra o 21:00 nastúpia doma v rámci skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy proti Ludogorcu Razgrad. Lístky sú v predaji online.


„Všetky tri tímy hrajú o postup, budú hrať naplno, sú to pre nich dôležité zápasy. Je mi jasné, že Ludogorec s troma bodmi z nášho ihriska pravdepodobne bude počítať. Myslím si, že aj výsledok s Nordsjaellandom nás povzbudil a dodal nám ešte viac sebavedomia. To by sa mohlo odzrkadliť v domácom stretnutí, kde aj my budeme chcieť získať nejaký ten bod,“ dodal šéf realizačného tímu Spartaka.

 

Nové tváre možno už v zime

Jesenná časť Niké ligy sa hrá až do 17. decembra, Trnavčania však už majú aj plány na zimu.

 

I tento rok sa zúčastnia v januári na turnaji Tipsport Cup na Malte, kde nájdu okrem súperov z Českej ligy a Rakúska aj klimaticky prijateľnejšie podmienky na prípravu. V klube zároveň uvažujú aj nad posilnením kádra.

 

„Mám v hlave jasnú predstavu, ako by sa mužstvo mohlo ďalej vyvíjať. Nielen smerom k zimnému prestupovému obdobiu, ale aj k dlhšiemu časovému úseku, povedzme od leta. Vieme, že niektorým hráčom sa vtedy končia zmluvy, vieme, akým smerom sa chceme uberať. Niečo máme vyskautované, verím, že už v zime prinesieme do tímu zaujímavých hráčov, ktorých si budeme pripravovať tak, aby keď bude záujem o niektorých našich najšikovnejších hráčov, sme boli pripravení a vedeli sme ich okamžite nahradiť,“ poznamenal Michal Gašparík.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama