Ludogorec pred zápasom so Spartakom prehral v ligovej dohrávke

ŠPORT - Futbal - Spartak | 27.11.2023, 18.02, Ján Král

Razgrad bol aktívnejší ako súper, mal viac striel na bránku, na rozdiel od hostí mu však chýbala efektivita.

Ludogorec pred zápasom so Spartakom prehral v ligovej dohrávke

Spartak v prvom zápase v Bulharsku prehral 0:4, v odvete chce vo štvtok uspieť. Foto: Lukáš Grinaj

Drobnou výhodou trnavského Spartaka vo štvrtkovom zápase Európskej konferenčnej ligy s Ludogorcom Razgrad bude, že súper andelov má o deň kratší čas na regeneráciu.

Aktuálne tretí tím bulharskej súťaže totiž nečakane musel dohrávať pôvodne na nedeľu plánovaný duel so Slaviou Sofia až v pondelok.

Dôvodom bolo husté sneženie, ktoré pokrylo trávnik a znemožnilo tak odohrať duel v riadnom termíne.

Ludogorec privítal Slaviu Sofia pondelok od 14:15, teda ani 24 hodín po stretnutí červeno-čiernych v Podbrezovej a jedenástemu celku tabuľky nečakane podľahol 2:3.

Hostia išli do vedenia po polhodine hry, keď si dal vlastný gól Russo, krátko pred prestávkou vyrovnal Rick.

Ludogorec však nezachytil nástup do druhého dejstva v 48. minúte inkasoval od Sorakova a v 54. minúte po góle Ivanova. Caio Vidal už v 67. minúte iba korigoval na konečných 2:3.

Hostia boli maximálne efektívni, mali len dve strely na bránku, k tomu treba prirátať vlastný gól.

Ludogorec, ktorý už vedie oproti prvému duelu so Spartakom iný kouč - Georgi Dermendzhiev, nastúpil v zostave: Sluga – Witry, Sundberg, Russo, Gomes – Piotrowski, Goncalves – Tekpetey (61. Vidal), Nedelev (61. Naressi), Rick (61. Chouiar) – Duah (73. Cruz).

Bulhari pricestujú do Trnavy v stredu, zápas so Spartakom je na program vo štvrtok 30. novembra o 21:00. Lístky sú v predaji online.